13 stycznia 2013

„Łemkowskie dusze” – audycja „Za Horyzontem”, 13 I godz. 19:00 w Radio Wnet

„Łemkowskie dusze” – audycja „Za Horyzontem”, 13 I godz. 19:00 w Radio Wnet
Licencja: Domena publiczna

Dziś o godz. 19:00 na antenie Radio Wnet będzie można wysłuchać audycji „Za Horyzontem”. Dzisiejszy temat to „Łemkowskie dusze”.

 „Miejsca nieskażone telewizyjną cywilizacją, niezrozumiały język, cerkiewne banie na łagodnych zboczach gór… Brzmi egzotycznie? Nic bardziej mylnego.  W naszych egzotycznych podróżach szukamy ucieczki od codzienności, czegoś pierwotnego, wręcz dzikiego. Nie trzeba jednak podróżować za przysłowiowe  oceany, żeby doświadczyć czegoś autentycznego i osobliwego. Polski Beskid Niski nie podporządkował się turystycznym trendom. Zamiast wyciągów narciarskich, kiosków z pamiątkami i hoteli spotkamy tu przydrożne krzyże, drewniane cerkwie i łemkowskie hyże. A to w dużej mierze dzięki Łemkom – grupie etnicznej, której historia ściśle związana z akcją „Wisła” żyje w duszach mieszkańców Łemkowszczyzny po dziś dzień” – czytamy na stronie audycji.

 Audycji „Za Horyzontem” możemy wysłuchać na antenie Radio Wnet, które powstało z myślą o stworzeniu mediów prawdziwie publicznych. Jest to interaktywny multimedialny portal społecznościowy i radio internetowe.

Więcej na stronie: http://www.radiownet.pl/strony/informacje_o_projekcie#/publikacje/lemkowskie-dusze-audycja-1301

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też