27 marca 2013

„Zew Północy 2012, czyli jachtem dookoła Skandynawii” – Marta Sziłajtis-Obiegło

„Zew Północy 2012, czyli jachtem dookoła Skandynawii” – Marta Sziłajtis-Obiegło
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

11 IV o godz. 18:00 w Mikołowie odbędzie się spotkanie z Martą Sziłajtis-Obiegło pt. „Zew Północy 2012, czyli jachtem dookoła Skandynawii”. Organizatorem spotkania jest Miejski Dom Kultury.

Główny cel – zatoczenie jachtem pod polską banderą pełnej pętli wokół półwyspu Skandynawskiego z wykorzystaniem akwenów morskich, jak i wód śródlądowych Federacji Rosyjskiej bez demontowania masztu. Stała załoga projektu to Marta Sziłajtis – Obiegło i Michał Dylon – oboje z patentem kapitańskim, olbrzymim doświadczeniem i wielką pasją do żeglowania. Na poszczególnych odcinkach towarzyszyła im rodzina, przyjaciele, znajomi oraz uczestnicy chcący w tak niebanalny sposób przemierzać świat. Załoga podążała za wyzwaniem w poszukiwaniu pięknych wspomnień, arktycznych krajobrazów i żeglarskiego doświadczenia, ale także śladów swoich przodków – szczególnie w Rosji – czytamy na stronie organizatora.

Marta Sziłajtis-Obiegło – kapitan jachtowy, w wieku 19 lat została najmłodszym w Polsce kapitanem za starym patentem, w wieku 23 lat jako najmłodsza Polka samotnie opłynęła świat.

Miejsce: Mikołów, Miejski Dom Kultury – Galeria 33, Rynek 19
Wstęp: 6 zł

Strona organizatora: http://www.mdkmikolow.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=787&Itemid=49

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Festiwal NA SZAGĘ

7 lutego w Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu wystartuje Festiwal NA SZAGĘ. Impreza...
Festiwal NA SZAGĘ