10 kwietnia 2021

Letnie atrakcje w Zakopanem – co warto zobaczyć?

Letnie atrakcje w Zakopanem – co warto zobaczyć?

Zakopane od lat przyciąga wielu turystów w swoje okolice. Nic dziwnego – to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. W przeciwieństwie do morskich stron Polski, tutaj pogoda nie wpływa na udany urlop, dlatego góry są tak chętnie wybierane na spędzanie wakacji. Jakie atrakcje w Zakopanem są warte uwagi?

Rowerowe wycieczki ze szczytu na same Krupówki

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie to jest uczucie – zjechać z samego szczytu Gubałówki do centrum Zakopanego? Możesz tego spróbować na własną rękę! Co ważne, nie trzeba nawet mieć swojego sprzętu – w mieście znajdziesz wypożyczalnie rowerów, z których możesz skorzystać, np. na góral.pl znajdziesz wypożyczalnię rowerów elektrycznych. Kask i mapę dostajesz gratis – nie trzeba się więc dodatkowo stresować ani martwić o bezpieczeństwo czy wybór odpowiedniej trasy. To świetny sposób na przetestowanie swojej sprawności fizycznej! Akcja, która na pewno zapadnie na długo w pamięci nawet tym największym sportowym świrom. Wycieczka rowerowa z Gubałówki na Krupówki to jedna z tych atrakcji, które są uniwersalne i spodobają się każdemu. Rodzinom z dziećmi, samotnym podróżnikom, grupie przyjaciół – nie ma ograniczeń, w końcu każdy uwielbia czasem wskoczyć na rower i jechać w celu zwiedzania miasta. Niezapomniane emocje są gwarantowane! Jeśli nie czujesz się na siłach, by podjąć wyzwanie – myślisz, że Twoja kondycja nie jest gotowa na takie akcje – nic straconego. Wystarczy wypożyczyć rower elektryczny, dzięki któremu jesteś w stanie dotrzeć wszędzie bez najmniejszego wysiłku. Dzięki temu atrakcja nie umknie Ci sprzed nosa – możesz bez problemu zobaczyć, jak to jest, zjechać z samego szczytu góry!

Termy i baseny dla każdego

Wyjazd w góry absolutnie nie musi być nudny. Gdy tylko zmęczysz się chodzeniem i zdobywaniem szczytów, z pewnością będziesz chciał odpocząć. W tym celu można wybrać się na termy lub basen – przednia zabawa gwarantowana! To szczególnie polecane rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, gdy pociechy zaczynają markotnie spoglądać na wizję kolejnych górskich wędrówek. Moc atrakcji podczas zjeżdżania ze zjeżdżalni to coś, co spotkasz w aquaparkach w Zakopanem. Warto odwiedzić także Grotę Solną, w której możliwe jest zorganizowanie seansu – udowodniono, że akcje tego typu mają ogromny wpływ na zwiększenie odporności poprzez zastosowanie soli kamiennej. Z pewnością dużą zaletą jest także odpoczynek, z którego można skorzystać podczas pobytu w Grocie. Wszystkie atrakcje wodne i zdrowotne możliwe są do nabycia online za pomocą kilku kliknięć. Zorganizuj swój wyjazd marzeń już dziś!

O autorze
redakcja

Zobacz też