29 listopada 2013

V Wrocławskie Spotkania Podróżników Rowerowych

V Wrocławskie Spotkania Podróżników Rowerowych
Autor: http://www.kinonh.pl/film.do?id=10009, Licencja: Domena publiczna

W sobotę 30 listopada w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędą się Wrocławskie Spotkania Podróżników Rowerowych. To już piąta edycja tej obecnie największej imprezy gromadzącej raz w roku sakwiarzy z całego kraju. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Urzędu Miejskiego Wrocławia przy współpracy Stowarzyszenia Helios Nowe Horyzonty i Stowarzyszenia Kulturalnego „MDK art.”. Organizatorem Spotkań jest Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław „Śródmieście”.

„Od zarania dziejów człowiek nosi w sobie potrzebę osobistego spotkania i przeżycia tego, co dalekie i inne. W XXI wieku na mapie nie ma już białych plam, miejsc nienazwanych i nieopisanych. Na krańce Ziemi przenosi nas codziennie telewizja, Internet. W księgarniach i bibliotekach w dziale z literaturą podróżniczą półki uginają się od interesujących publikacji. Mimo to istnieją ludzie, którym taki sposób zdobywania informacji nie wystarcza. Nie wybierają drogi na skróty, nie wykupują zorganizowanych wycieczek w biurach podróży, nie sypiają w wygodnych hotelach, nie spędzają czasu na egzotycznych plażach. Podróżnicy starannie przygotowują swoje eskapady, a ich nadrzędnym celem jest doświadczenie życia lokalnych mieszkańców, często mówiących innym językiem oraz szeroko rozumiane poznanie – innej kultury, przyrody lub samego siebie z odmiennej od codzienności perspektywy. Elementem łączącym podróżników, którzy przyjadą do Wrocławia 30 listopada jest zamiłowanie do roweru. Będą opowiadać o tym, że rowerem można dojechać prawie wszędzie. Przywiezione z podróży filmy i zdjęcia będą pokazane na dużym ekranie – autorzy prezentacji skomentują je. I jak zawsze dzięki magii kina odbiorcy będą mogli przenieść się w różne, także trudno dostępne miejsca globu. O swoich wrażeniach i przygodach opowiedzą m.in. uczestnicy wypraw do Japonii, Ameryki Południowej, Indii i na Syberię” – informują organizatorzy wydarzenia.

Program imprezy:

14.00 – 14.15 filmowe 
14.15 – 14.40 Kasia Gądek, Andrzej Brandt: Trzy miesiące w Himalajach Indii i Nepalu
14.45 – 15.05 Ewa Popławska, Bartek Brzuzan: Sri Lanka all inclusive
15.10 – 15.35 Piotr Waksmundzki, Anna Baran: Syberia z siodełka – nie taka dzika, a jednak zaskakująca
15.40 – 16.05 Alicja Rapsiewicz, Andrzej Budnik (LosWiaheros): Dwie strony Pamiru – rowerem przez Tadżykistan i Afganistan
16.30 – 17.00 Aga i Mateusz Waligóra: Rowerem na Krańce Świata
17.05 – 17.25 Ewa Świderska: W drodze na Hokkaido czyli Japonia południe-północ
17.30 0 17.55 Jakub Rybicki: Bajkał Ice Trip
18.00 – 18.30 Michał Sałaban: Północ-Południe czyli rowerem z Norwegii do RPA

Wstęp: wejściówki po 12 zł, do kupienia w przedsprzedaży na stronie: www.kinonh.pl oraz w kasach kinowych

Miejsce: Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław

Strona wydarzenia na stronie Kina Nowe Horyzonty: http://www.kinonh.pl/film.do?id=10009

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Wroc%C5%82awskie-Spotkania-Podr%C3%B3%C5%BCnik%C3%B3w-Rowerowych/171357806229287?id=171357806229287&sk=info

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też