20 stycznia 2013

Norweski wieczór z przygodą

Norweski wieczór z przygodą
Licencja: Domena publiczna

„Norweski wieczór z przygodą” to pokazy objazdowe „Łowców przygód” i „I belive I can fly” – dwóch dokumentów związanych z Norwegią, które przedstawiają jej niezwykłą naturę oraz podróżników, sportowców i rdzennych mieszkańców, dla których jest to najpiękniejsze miejsce na Ziemi.

 W programie „Norweskiego wieczoru z przygodą” są projekcie dwóch obrazów: „Łowcy przygód” oraz „I belive I can fly”. Filmy będzie można zobaczyć w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Katowicach.

„Łowcy przygód”, reż. Mikołaj Molenda, Kuba Pietrzak, Polska 2012, 27’

Pierwszy polski film dokumentalny o tematyce turystycznej. Śledzi wyprawę pary blogerów, którzy wygrali konkurs Visit Norway „Łowca przygód” i mogli dzięki temu zrealizować swoją wyprawę marzeń. W czasie jej trwania odwiedzili Norwegię Fiordów, Góry Jotunheimen, największy lodowiec kontynentalnej Europy Jostedalsbreen oraz piękne północne wyspy Vesterålen i Lofoty. Rowery, trekking górski, rafting, nurkowanie, whale safari – intensywne przeżycia wśród monumentalnej przyrody.

Trailer  filmu: http://vimeo.com/visitnorway/adventurehunter

„I believe I can fly”. reż. Sébastien Montaz-Rosset, Francja 2012, 42′

Dwóch przyjaciół oswaja granice lotu i swobodnego spadania, uprawiają tzw. highlining i base lining. Te nieprawdopodobne wyczyny to połączenie wspinaczki, lotów i balansowania na rozpiętej nad przepaścią linie. Wrażenie niesamowitości potęguje sceneria norweskich fiordów – strome, pionowe skały z wstęgą wody na dole. Oglądanie tego, co im najwyraźniej sprawia radość wywołuje silne emocje także u widzów, dosłownie zapiera dech w piersiach.

Trailer filmu:  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=a6oqe3XDtMk

Plan pokazów filmów w poszczególnych miastach:
Warszawa, Kino Luna, 17 stycznia godz. 20:00
Kraków, Kino KIKA, 19 stycznia, godz. 20:00
Poznań, Kino Malta, 2 i 3 lutego godz. 18:00 (jeden film „Łowcy przygód”)
Katowice, Kinoteatr Rialto, 7 lutego godz. 18:00

Wstęp: cena biletu – 10 zł, liczba miejsc ograniczona

Strona Visit Norway na Faceboooku https://www.facebook.com/visitnorwaypolska

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też