29 maja 2022

Chiny – podróż życia z orientalną kulturą w tle

Chiny – podróż życia z orientalną kulturą w tle

Chiny to ciekawe państwo pod kątem kulturowym oraz historycznym. Nic więc dziwnego, że przez ten kraj przelewają się miliony turystów co roku. Są one trzecim pod względem zajmowanej powierzchni państwem na świecie, a także jedną z największych światowych potęg gospodarczych. Chińska kultura zawsze fascynowała ludzi z zewnątrz, a teraz dzięki swobodnej możliwości podróżowania coraz więcej osób ma okazję zobaczyć ją na własne oczy. Jak się do tego przygotować i co zobaczyć? Podpowiadamy.

Jak zaplanować podróż do Chin?

Polscy obywatele, którzy chcą wyruszyć w pasjonującą podróż do tego kraju muszą mieć przy sobie kilka podstawowych dokumentów. Pierwszym z nich będą ważne dokumenty, bez których możemy zostać zawróceni z lotniska. Najważniejsze są wizy do Chin. Mogą być one zarówno turystyczne, jak i biznesowo-handlowe czy studenckie.

Ta pierwsza obejmuje wyjazdy w celu zwiedzania państwa bądź odwiedzania rodziny. Przyznawana jest na trzy miesiące. Są także wizy, które mogą posłużyć do wymiany doświadczeń. Wraz z wypełnionym wnioskiem wizowym należy mieć także ważny paszport, którego ważność nie zakończy się minimum pół roku od daty planowanego zakończenia pobytu w Chinach. Co ciekawe, każdy chętny na zwiedzenie tego kraju musi posiadać swoją kolorową i aktualną fotografię, potwierdzenie rezerwacji biletów lotniczych w obie strony oraz rezerwacji w hotelach.

Pobyt w Chinach – co warto zobaczyć?

Będąc na terenie Chin nie da się nie zobaczyć nawet jednej atrakcji. Jest jednak kilka miejsc, które są must-havem dla wszystkich, którzy się tam wybierają. Położone w samym sercu stolicy Zakazane Miasto było niegdyś nieosiągalnym i owianym tajemnicą miejscem w całym państwie. Przez wiele lat było ono siedzibą aż 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Powstało tam prawie 1000 obiektów, co daje łączną sumę niemal 10 tysięcy pokoi. Dodatkowo została wybudowana głównie z drewna.

Najbardziej ikonicznym miejscem, o którym słyszał chyba każdy to Wielki Mur Chiński. Liczy sobie aż 21 tysięcy kilometrów długości i został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest również uznawany za jeden z siedmiu nowych cudów świata.

Dla spragnionych większej ilości flory i fauny zdecydowanie są Góry Tianmen. W środkowej części Chin znajduje się park narodowy wraz z najwyższym ich szczytem, wynoszący 1500 m n. p. m. Największą jego atrakcją jest Brama do Nieba, czyli grota położona najwyżej na świecie. Więcej informacji odnośnie do chińskich wiz można znaleźć na stronie https://www.serwiskonsularny.pl/.

O autorze
redakcja

Zobacz też