7 listopada 2012

„Czerwony Kapturek pochodzi z Berlina” – Berlińskie Dni Bajki

„Czerwony Kapturek pochodzi z Berlina” – Berlińskie Dni Bajki
Licencja: null

Berlińskie Dni Bajki, które odbędą się w dniach 8-25 listopada, będą funkcjonowały w tym roku pod hasłem „Czerwony Kapturek pochodzi z Berlina”. 23. edycja imprezy w całości poświęcona będzie Braciom Grimm, którzy w stolicy Niemiec spędzili 20 lat swojego życia i właśnie tutaj otworzyli swoje wydawnictwo. Wydawane przez nich bajki obchodzą swoje dwusetne urodziny!

Mali i duzi miłośnicy bajkowych postaci będą mieli okazję wziąć udział w licznych przedstawieniach teatralnych, warsztatach, filmach i koncertach, a także w tradycyjnym już jarmarku, który odbędzie się w dzielnicy św. Mikołaja.

Fanów podróży powinna zainteresować informacja o przecinającej Niemcy „Drodze Bajek” – liczącym sobie ok. 700 km szlaku turystycznym, który zaczyna się w rodzinnym mieście Grimmów, Hanau pod Frankfurtem i biegnie aż do Bremy, leżącej na północy kraju. Podczas wycieczki niezwykłym szlakiem zwiedzić można Muzeum Braci Grimm, znajdujące się na starówce w Steinau, miejsca akcji związanych z postacią Czerwonego Kapturla, a także średniowieczny zamek w Trendelburg, znany z bajki o Roszpunce i zamek Sobaburg, w którym pogrążona w śnie leżała Śpiąca Królewna.

Szlak przebyć można zarówno samochodem, jak i pociągiem, korzystając ze specjalnie w tym celu przygotowanej oferty turystycznej – uwzględnione w niej zostały indywidualne preferencje oraz czas, jakim dysponują turyści.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też