13 lutego 2013

Prawie 40 mln turystów w Las Vegas!

Prawie 40 mln turystów w Las Vegas!
Autor: Moyan_Brenn, Licencja: CC BY

Las Vegas, słynące na całym świecie z kasyn, w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów. Las Vegas Convention and Visitors Authority podało, że do mekki hazardzistów przybyło aż 39,7 mln podróżnych – to prawie pół miliona więcej niż w roku 2007, który do tej pory był tym najlepszym. Las Vegas jest również miastem, które oferuje najwięcej pokoi hotelowych na świecie – ponad 150 tys.

Las Vegas jest popularne nie tylko wśród fanów adrenaliny związanej z grami. Stanowi również żelazny punkt wielu wycieczek – około 1/5 stanowią przyjazdy turystów z zagranicy. Ale to nie wszystko. Las Vegas to jedno z ważniejszych centrów konferencyjnych. Każdego roku odbywa się tutaj ok. 19 tys. konferencji i spotkań, w których uczestniczy prawie 5 milionów osób.

Władze miasta szacują, że tak duża liczba turystów oraz biznesowych spotkań przełożyła się bezpośrednio na 40 mld dolarów przychodów dla lokalnej gospodarki. Sam hazard hrabstwu Clark, w którym położone jest Las Vegas, przynosi 9,2 mld dol.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też