Angola

Angola w pigułce

Flaga Angoli
Oficjalna nazwa Republika Angoli (República de Angola)
Stolica
Luanda
Waluta
Kwanza (AOA)
Język
portugalski
Liczba ludności
19 618 000
Powierzchnia
1 246 700m2
Religia
dominująca: 95% Chrześcijanie
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Angoli Hotele w Angoli

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Angoli?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Angola to kraj, który potrafi każdego zaskoczyć. Choć nie należy do najbardziej rozwiniętych Państw nie tylko na świecie, lecz także w Afryce, to jednak jest jednym z najdroższych, gdzie przewiduje się od turysty posiadanie minimum 100 dolarów na każdy dzień pobytu!

To afrykańskie państwo w południowo-zachodniej Afryce znajduje się nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Demokratyczną Republiką Konga, Namibią, Kongiem oraz Zambią. Jako niepodległy kraj, Angola funkcjonuje na mapie świata dopiero od roku 1975-go. Wcześniej przez kilkaset lat stanowiła kolonię portugalską. Jednak w drugiej połowie XX wieku w wyniku wojny o niepodległość, powstańcom udało się wywalczyć uniezależnienie od Portugalii.

Niestety w wyniku działań odrębnych frontów politycznych, Angola popadła w wieloletnią wojnę domową, która doprowadziła kraj do finansowej ruiny. Obecnie po podpisaniu rozejmu, w kraju nie istnieje większy przemysł gospodarczy ani rolniczy, co sprawia, że gospodarka opiera się w głównej mierze na eksporcie ropy naftowej i diamentów.

Angola to miejsce niezwykle ciekawe dla każdego turysty. Można w niej zwiedzić stolicę kraju Luandę z zabytkową fortecą – Fortaleza de São Miguel. Ponadto ten wyżynny kraj jest miejscem, w którym rozpoczyna się biegnąca przez ponad 1300 kilometrów pustynia Namib, a także można tu podziwiać Kotlinę Konga czy północną część Kalahari. Podróżując przez kraj można zobaczyć zarówno bujne zielone lasy tropikalne, jak i surową sawannę. To miejsce, w którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Zgłoś błąd

Regiony w Angoli

Miasta w Angoli

Atrakcje turystyczne i zabytki w Angoli

Angola - galeria zdjęć

Angola w pigułce

Angola
Oficjalna nazwa Republika Angoli (República de Angola)
Stolica
Luanda
Waluta
Kwanza (AOA)
Język
portugalski
Liczba ludności
19618000
Powierzchnia
12467002
Religia
dominująca: 95% Chrześcijanie
Ustrój
republika

Angola - więcej informacji