Antigua i Barbuda

Antigua i Barbuda w pigułce

Flaga Anigui i Barbudy
Oficjalna nazwa Antigua i Barbuda (Antigua and Barbuda)
Stolica
Saint John's
Waluta
dolar wschodniokaraibski (XCD)
Język
angielski
Liczba ludności
91 000
Powierzchnia
435m2
Religia
dominująca: protestantyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Anigui i Barbudy Hotele w Antigua i Barbuda

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Antigua i Barbuda

Zalecane szczepienia
Nie ma obowiązkowych szczepień dla turystów wybierających się na wyspy, jednakże zaleca się szczepienie przeciwko Wirusowemu Zapaleniu Wątroby typu A (WZW A – żółtaczka pokarmowa), Wirusowemu Zapaleniu Wątroby typu B (WZW B), durowi brzusznemu, błonicy i tężcowi. W razie pogryzienia przez zwierzę konieczne jest szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Lekarstwa i kosmetyki do zabrania
Pakując się na wyjazd należy zabrać ze sobą przyjmowane w chorobach przewlekłych leki – mogą być ciężko dostępne na wyspach. Konieczne są okulary przeciwsłoneczne, kremy z wysokimi filtrami oraz przewiewne ubrania i stroje umożliwiające plażowanie. Warto ze sobą zabrać również leki przeciwbólowe, leki na chorobę lokomocyjną i prebiotyki normalizujące florę bakteryjną układu pokarmowego.

Choroby zakaźne
Antigua i Barbuda jest krajem, w którym nie występuje zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Jednakże warto zachować odpowiednią dbałość o higienę osobistą i uważnie wybierać produkty żywnościowe – pozwoli to uniknąć chorób przenoszonych drogą kropelkową oraz zatruć pokarmowych.

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Antigua i Barbuda uważana jest za kraj bezpieczny dla turystów, jednakże dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie pozostawać samemu w odludnych miejscach.

Opieka medyczna
Będąc na wyspach w nagłych wypadkach możemy skorzystać z bezpłatnej opieki medycznej. Wizyta w gabinecie lekarskim kosztuje około 20 – 40 USD. Jeśli chodzi o ubezpieczenia honorowane są jedynie międzynarodowe. Aby otrzymać zwrot kosztów leczenia koniecznie trzeba zachować dowody wykupienia usług lekarskich lub lekarstw.

Podróżowanie z dzieckiem
Wypoczynek na wyspach i podróżowanie po nich z dziećmi nie nastarcza dużych problemów. Wiele hoteli nastawionych jest na przyjmowanie rodzin z dziećmi. Trzeba jednak pamiętać, że panują tu wysokie temperatury dlatego należy odpowiednio zabezpieczać dziecko przed przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Wyjazd do tak ciepłego kraju może też sprawiać spory dyskomfort bardzo małym dzieciom – szczególnie niemowlętom.

Zgłoś błąd

Antigua i Barbuda w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Antigua i Barbuda (Antigua and Barbuda)
Stolica
Saint John's
Waluta
dolar wschodniokaraibski (XCD)
Język
angielski
Liczba ludności
91000
Powierzchnia
435,32
Religia
dominująca: protestantyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna

Antigua i Barbuda - więcej informacji