Benin

Benin w pigułce

Flaga Beninu
Oficjalna nazwa Republika Beninu (République du Bénin)
Stolica
Porto-Novo
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
francuski
Liczba ludności
8 295 000
Powierzchnia
112 620m2
Religia
Animizm, Chrześcijaństwo, Islam, Protestantyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Beninu Hotele w Beninie

Praktyczne informacje o Beninie

Placówki dyplomatyczne
Polska nie posiada w Bieninie swojej placówki dyplomatycznej. Akredytowany jest tu polski ambasador w stolicy Nigerii, Abudży. W razie kłopotów należy skontaktować się z tą właśnie ambasadą. Telefon +234 807 755 04 99

W Cotonou znajduje się Konsulat Honorowy RP. Funkcję konsula pełni pani Krystyna Hounkponou (kontakt w języku polskim lub francuskim).

Adres konsulatu:
Cotonou
LOT 2085 Menontin 06 BP 56
Tel. + 229 385117

Paszport i wiza
Aby wjechać do Beninu konieczna jest wiza pobytowa i przejazdowa. Można ją wyrobić przed wyjazdem do tego kraju w jego ambasadzie lub konsulacie (najbliższe przedstawicielstwo znajduje się jednak w Moskwie) lub na granicy, przy wjeździe. W takim wypadku na granicy otrzymuje się tymczasowe pozwolenie na wjazd, natomiast wizę wydaje urząd imigracyjny. Procedury dokonać można w każdy dzień roboczy i trwa ona kilka godzin. Do wydania wizy konieczne jest wypełnienie wniosku oraz dołączenie dwóch zdjęć. Należy także okazać paszport oraz bilet powrotny lub pieniądze na jego zakup. Wiza wydawana jest na okres od 48 godzin do tygodnia. W razie dłuższego pobytu należy ją przedłużyć w Cotonou.

Strefa czasowa
Benin leży w strefie czasowej UTC +1. Nie ma tu podziału na czas letni i zimowy. Oznacza to, że w zimie czas ten jest taki sam jak w Polsce, natomiast latem przesunięty w stosunku do niego o godzinę do tyłu.

Język
Językiem urzędowym Beninu jest francuski. W powszechnym użyciu są także języki plemienne, głównie fon i yoruba. Zagraniczni turyści mogą się tu dogadać w zasadzie tylko po francusku. Angielski jest praktycznie nieużywany. Osoby mówiące w tym języku spotkać można jedynie w stolicy, i to najczęściej jedynie w ważniejszych urzędach.

Zgłoś błąd

Benin w pigułce

Praktyczne informacje
Oficjalna nazwa Republika Beninu (République du Bénin)
Stolica
Porto-Novo
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
francuski
Liczba ludności
8295000
Powierzchnia
1126202
Religia
Animizm, Chrześcijaństwo, Islam, Protestantyzm
Ustrój
republika

Benin - więcej informacji