Brazylia

Brazylia w pigułce

Flaga Brazylii
Oficjalna nazwa Federacyjna Republika Brazylii (port. Brasil, República Federativa do Brasil)
Stolica
Brasilia
Waluta
real brazylijski (BRL)
Język
portugalski
Liczba ludności
205 071 500
Powierzchnia
8 511 965m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika federalna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Brazylii Hotele w Brazylii

Komunikacja & środki lokomocji w Brazylii

Poza rezerwatami przyrody i rezerwatami Indian (wymagane jest specjalne zezwolenie) możemy zupełnie swobodnie poruszać się po kraju. Ze względu na odległości pokonywanie odcinków wyznaczonych tras często zajmuje dużo czasu. Najpopularniejszymi formami transportu na terenie kraju są samoloty i autobusy.

Środki lokomocji na terenie

Auto
Chcąc poruszać się samochodem na terenie Brazylii należy posiadać międzynarodowe prawo jazdy. Do tego warto mieć portugalskie tłumaczenie dokumentu. Przy wynajmowaniu auta trzeba wykupić ubezpieczenie. Jest to ważne z tego względu, że Brazylijczycy jeżdżą szybko, nie stosują się do przepisów drogowych i powodują wiele wypadków, a do tego wielu kierowców nie posiada ubezpieczenia OC, z którego ew. można ściągnąć odszkodowanie za ew. koszta wypadku.

Autobus
Pomiędzy stanami Brazylii istnieje dobrze rozbudowana sieć połączeń. Jest to opcja dla tych osób, które chcą zwiedzić kraj, a przy tym uniknąć wysokich kosztów związanych z biletami lotniczymi. Ze względu na dużą popularność transportu autobusowego należy liczyć się ze ściskiem, szczególnie na trasach lokalnych. Wybierając podróżowanie po kraju tym środkiem lokomocji należy wiedzieć, że w kraju mają miejsce napady rabunkowe na autobusy, które odbywają nocne kursy. Do tego w trakcie jazdy autobusami należy być czujnym na liczne kradzieże.

Autostop
Ze względu na wysoką przestępczość nie zaleca się poruszania po kraju autostopem. Do tego nie jest popularny na terenie Brazylii. Poza największymi miastami dużym utrudnieniem jest porozumiewanie się w innym języku niż portugalski. Jeśli ktoś zdecyduje się na tą opcją przemieszczania się po kraju kierowców najlepiej szukać na postojach, i jeszcze przed podróżą negocjować warunki przejazdu.

Pociąg
Brazylia ma słabą słabo rozwiniętą sieć linii kolejowych. Liczba pociągów jest niewielka. Wśród turystów popularna jest szczególnie malownicza trasa pomiędzy Kurytybą i Paranaguá.

Samolot
Najbardziej komfortowa i najlepsza opcja poruszania się po kraju. Istnieje sieć dobrze rozwiniętych połączeń lokalnych. Ze względu na konkurencję można nabyć bilety po atrakcyjnych cenach, ale dla wielu osób koszty podróżowania po kraju samolotem i tak mogą okazać się bardzo wysokie. Ceny oscylują wokół tych, jakie mamy za połączenia europejskie.
Linie lotnicze w Brazylii: ABAETÉ, ABSACARGO /TAM Cargo, BRA, GOL, OCEAN AIR /Avianca, PANTANAL, TAM, TOTAL, TRIP Linhas Aéreas, VARIG, VASP, TransBrasil.

Taksówka
Zaleca się korzystanie z taksówek należących do zrzeszonych korporacji. Cenę za przejazd najlepiej ustalić jeszcze przed samą podróżą.

Zgłoś błąd

Brazylia w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Federacyjna Republika Brazylii (port. Brasil, República Federativa do Brasil)
Stolica
Brasilia
Waluta
real brazylijski (BRL)
Język
portugalski
Liczba ludności
205071500
Powierzchnia
85119652
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika federalna

Brazylia - więcej informacji