Demokratyczna Republika Konga

Demokratyczna Republika Konga w pigułce

Flaga Demokratycznej Republiki Konga
Oficjalna nazwa Demokratyczna Republika Konga (République démocratique du Congo)
Stolica
Kinszasa
Waluta
frank kongijski (CDF)
Język
francuski i kongo
Liczba ludności
71 712 867
Powierzchnia
2 344 858m2
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Demokratycznej Republiki Konga Hotele w Demokratycznej Republice Konga

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Demokratycznej Republice Konga?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Demokratyczna Republika Konga jest to państwo w Afryce, drugie co do wielkości. Położone jest ono w środkowej części kontynentu, w dorzeczu rzeki Kongo. Państwo posiada niewielki dostęp do Oceanu Atlantyckiego. Od południa graniczy z Angolą, od południowego wschodu z Zambią, od wschodu z Tanzanią, Burundi, Ruandą i Ugandą, od północnego wschodu z Sudanem, od północy z Republiką Środkowoafrykańską, a od zachodu z Kongiem i Kabindą.

Stolicą Demokratycznej Republiki Konga jest Kinszasa. To również największe miasto w państwie i położone jest w jego zachodniej części nad rzeką Kongo. W mieście znajduje się duży rynek Grand Marche, na którym można kupić tutejsze produkty. Warto również odwiedzić Academie des Beaux Arts, gdzie miejscowi artyści i rzeźbiarze wykonują swoje dzieła a następnie wystawiają je na sprzedaż. Jest również Kinsuka, gdzie można podziwiać sztukę afrykańską. Kinszasa znana jest również z Lola ya Bonobo – sanktuarium dla osieroconych szympansów, które zostało założone w 1994 roku. Niewątpliwą atrakcją okolicy są również wodospady Zongo Falls, niedaleko których można wynająć domki wypoczynkowe. W mieście znajdują się również Musee National de Kinshasa oraz Musée de l’Université de Kinshasa.

Bukavu to miasto położone we wschodniej części państwa. Warto tam zwiedzić katedrę w dzielnicy Nyawera, kościół Świętego Piotra Claver oraz szkołę College Notre Dame de la Victoire prowadzoną przez jezuitów.

Nad jeziorem Kiwu położone jest miasto Goma. Niedaleko znajduje się wulkan Nyiragongo oraz Park Narodowy Wirunga. Na zachodnim brzegu jeziora Tanganika położone jest miasto Kalemie. Stąd rozciągają się widoki na przepiękne krajobrazy, a samo miasto znane jest również z ogromnego portu.

Kikwit to największe miasto w prowincji Bandundu, które znane jest z tradycyjnych tańców i tancerzy noszących oryginalne stroje z kolorowymi maskami. Kisangani to jedno z piękniejszych miast w Demokratycznej Republice Konga. Znane jest ono z przepięknych ogrodów botanicznych, muzeów i zoo, ale wielu turystów chętnie również odwiedza katedrę.

Zgłoś błąd

Regiony w Demokratycznej Republice Konga

Miasta w Demokratycznej Republice Konga

Atrakcje turystyczne i zabytki w Demokratycznej Republice Konga

Demokratyczna Republika Konga - galeria zdjęć

Demokratyczna Republika Konga w pigułce

Demokratyczna Republika Konga
Oficjalna nazwa Demokratyczna Republika Konga (République démocratique du Congo)
Stolica
Kinszasa
Waluta
frank kongijski (CDF)
Język
francuski i kongo
Liczba ludności
71712867
Powierzchnia
23448582
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika

Demokratyczna Republika Konga - więcej informacji