Demokratyczna Republika Konga

Demokratyczna Republika Konga w pigułce

Flaga Demokratycznej Republiki Konga
Oficjalna nazwa Demokratyczna Republika Konga (République démocratique du Congo)
Stolica
Kinszasa
Waluta
frank kongijski (CDF)
Język
francuski i kongo
Liczba ludności
71 712 867
Powierzchnia
2 344 858m2
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Demokratycznej Republiki Konga Hotele w Demokratycznej Republice Konga

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Demokratycznej Republice Konga

Zalecane szczepienia:
Przed wyjazdem do Demokratycznej Republiki Konga należy się zaszczepić.

Szczepienia
błonica, tężec, odra, nagminne zapalenie przyusznic, różyczka, wirusowe zapalenie wątroby typu A, wirusowe zapalenie wątroby typu B, dur brzuszny, wścieklizna, żółta gorączka.

Szczepienie na żółtą gorączkę jest obowiązkowe dla wszystkich turystów powyżej 9 miesiąca życia. Wówczas wydawane jest również Międzynarodowe Świadectwo Szczepień. Szczepienie należy wykonać na 10 dni przed wyjazdem.

Na terenie całego kraju występuje również malaria. Przed wyjazdem do Demokratycznej Republiki Konga należy udać się do lekarza i pobrać receptę na lek przeciwmalaryczny, jak również dowiedzieć się, jak postępować w przypadku zachorowania.

Okresowo pojawia się dość duże ryzyko zakażenia cholerą.

Wyposażenie apteczki:
– lek przeciwmalaryczny
– lek przeciwbiegunkowy
– leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
– środki dezynfekcyjne do odkażania skóry i wody
– środki opatrunkowe

Warto również mieć przy sobie kremy przeciwsłoneczne z filtrami UV oraz okulary słoneczne. Nie wolno zapomnieć o polisie ubezpieczeniowej. Dostęp do opieki zdrowotnej jest ograniczony, a w niektórych rejonach wręcz niemożliwy, dlatego należy sumiennie przygotować się do podróży i dobrze wyposażyć swoją apteczkę.

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Demokratyczna Republika Konga nie jest krajem bezpiecznym dla turystów. Ostatnimi czasy coraz częściej odnotowuje się napady z bronią w ręku, nierzadko nawet w stolicy kraju. Będąc na miejscu należy unikać samotnych wędrówek, tym bardziej w nocy. Często zdarzają się fałszywe kontrole policyjne, które są jedynie próbą kradzieży czy wyłudzenia pieniędzy. Podczas kontroli nie wolno okazywać władzom oryginalnych dokumentów, a jedynie ich potwierdzone kopie.

Zaleca się unikanie regionów kraju, które są objęte konfliktem. Jest to północno-wschodnia część kraju z wyłączeniem miast Bukavu i Goma.

Insekty
W ochronie przed insektami należy wyposażyć się w spray’e przeciwko nim i zawsze je stosować. Ponadto, należy nosić spodnie z długimi nogawkami i koszule z długimi rękawami. W oknach i kratkach wentylacyjnych należy umieścić moskitiery, które uniemożliwią przedostawanie się owadów do środka pomieszczeń.

Podróżowanie z dziećmi
Ze względu na panujące w Demokratycznej Republice Konga konflikty zbrojne oraz rozpowszechnione choroby zakaźne nie zaleca się podróżowania z małymi dziećmi. Istnieje bowiem dość spore ryzyko zachorowania, a sam kraj nie jest bezpieczny.

Zgłoś błąd

Demokratyczna Republika Konga w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Demokratyczna Republika Konga (République démocratique du Congo)
Stolica
Kinszasa
Waluta
frank kongijski (CDF)
Język
francuski i kongo
Liczba ludności
71712867
Powierzchnia
23448582
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika

Demokratyczna Republika Konga - więcej informacji