Demokratyczna Republika Konga

Demokratyczna Republika Konga w pigułce

Flaga Demokratycznej Republiki Konga
Oficjalna nazwa Demokratyczna Republika Konga (République démocratique du Congo)
Stolica
Kinszasa
Waluta
frank kongijski (CDF)
Język
francuski i kongo
Liczba ludności
71 712 867
Powierzchnia
2 344 858m2
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Demokratycznej Republiki Konga Hotele w Demokratycznej Republice Konga

Komunikacja & środki lokomocji w Demokratycznej Republice Konga

Środki lokomocji
Poruszanie się po Demokratycznej Republice Konga jest bardzo utrudnione za sprawą słabo rozwiniętej infrastruktury drogowej, a nawet kolejowej czy rzecznej. Każda podróż po kraju wiąże się zatem z ilością czasu potrzebną do jej odbycia. Nawet krótkie dystanse pokonuje się w kilka dni.

Samochody
W Demokratycznej Republice Konga nie ma dróg jako takich, a jedynie trakty, którymi z trudem poruszają się nawet ciężarówki. W stolicy i jej okolicach można poruszać się minibusami, ponieważ tam są drogi asfaltowe. Ciężarówki kursują nieregularnie i nie ma możliwości sprawdzenia ich kursów. Jest to jednak drogi i wolny transport.

Motocykle
Znacznie szybciej można przemierzać kraj jednośladami, w tym motocyklami. Są one szybsze i docierają niemalże wszędzie, nawet tam, gdzie ciężarówki nie mogą dojechać ze względu na zły stan traktów.

Łodzie
Rzeka Kongo jest szlakiem transportowym w kraju. Można podróżować nią łódkami, motorówkami, a nawet niewielkimi statkami. Duże statki pasażerskie już nie kursują.

Kolej
Kolej jest alternatywną drogą podróżowania do szlaków rzecznych. Można zauważyć, że powstała ona na odcinkach, gdzie rzeka jest niedostępna do przepłynięcia. Na południu kraju kolej jest nieco bardziej rozwinięta, co warunkował przemysł wydobywczy. Często jednak zdarzają się opóźnienia i awarie, dlatego nie można zaplanować swojej podróży koleją i dotrzeć do celu na czas.

Samolot
Samolot w Demokratycznej Republice Konga jest jedyną pewną formą podróżowania. W ciągu kilku godzin można dostać się do konkretnego celu, a przy tym podróż samolotem wydaje się najbezpieczniejsza i najbardziej rozsądna. Jest to jednak drogi środek lokomocji. Sieć połączeń jest dość dobrze rozwinięta w całym kraju.

Taksówki
Po Kinszasie można również przemieszczać się zielonymi taksówkami. Można podróżować nimi samemu lub też dosiadać się do już zajętych. Opłatę wnosi się we frankach, a cena zależy od długości trasy i negocjacji z taksówkarzem.

Zgłoś błąd

Demokratyczna Republika Konga w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Demokratyczna Republika Konga (République démocratique du Congo)
Stolica
Kinszasa
Waluta
frank kongijski (CDF)
Język
francuski i kongo
Liczba ludności
71712867
Powierzchnia
23448582
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika

Demokratyczna Republika Konga - więcej informacji