Dominika

Dominika w pigułce

Flaga Dominiki
Oficjalna nazwa Wspólnota Dominiki (Dominica, Commonwealth of Dominica)
Stolica
Roseau
Waluta
dolar wschodniokaraibski (XCD)
Język
angielski
Liczba ludności
71 293
Powierzchnia
754m2
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Dominiki Hotele w Dominice

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Dominice

Przed wyjazdem

Zalecane szczepienia
Dominika to kraj położony w strefie tropikalnej, a sporą część wyspy zajmują lasy tej strefy. Formalnie władze Dominiki nie wymagają od przyjeżdżających z Europy turystów wykonania określonych szczepień, ale dla własnego bezpieczeństwa powinno się jeszcze w Polsce szczepić na następujące choroby: wirusowe zapalenie wątroby typu A (żółtaczka), tężec, polio i dur brzuszny. Te szczepienia są zalecane, można je również uzupełnić szczepieniami przeciwko wściekliźnie, żółtej gorączce, japońskiemu zapaleniu mózgu oraz meningo-kokom. Jeśli przyjeżdżamy na Dominikę bezpośrednio z Afryki lub Ameryki Południowej, muśmy poświadczyć fakt szczepienia przeciwko żółtej febrze.

Lekarstwa do zabrania
Zalecamy zabranie standardowej apteczki, w tym lekarstw przeciwko bólowi głowy, maści gojącej, plastrów opatrunkowych oraz kremów chroniących przed słońcem, aby nie trzeba było tych produktów kupować na miejscu. Niezbędny będzie środek przeciwko insektom. Pamiętajmy, że w samolocie w bagażu podręcznym można mieć płyny i maści o pojemności nie większej, niż 100 mililitrów.

Choroby zakaźne
Na Dominice jesteśmy narażeni na choroby zakaźne charakterystyczne do klimatu tropikalnego. Zalecane powyżej szczepienia powinny nas przed tym ryzykiem ochronić.

Na miejscu

Zagrożenia i bezpieczeństwo
Na Dominice nie ma większych zagrożeń związanych z przestępczością. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega jedynie, aby uważać na ryzyko kradzieży kieszonkowych, których ofiarami mogą padać turyści.

Insekty
Środek przeciwko owadom jest tą rzeczą, którą koniecznie trzeba mieć wybierając się do jakiegokolwiek państwa położonego na Karaibach. Zalecamy również profilaktykę przeciw dengue (odstraszacze komarów).

Podróżowanie z dziećmi
Jeśli wybieramy się na Dominikę razem z dziećmi, pamiętać należy o wszystkich zalecanych i dodatkowych szczepieniach wymienionych w naszym przewodniku. Na miejscu możemy z dziećmi podróżować bezpiecznie, Dominika jest krajem z niską przestępczością.

W razie choroby
Dominika uznaje międzynarodowe szczepienia zdrowotne, dlatego jeśli takie posiadamy, nie będziemy mieć problemu z uzyskaniem bezpłatnej pomocy. W tym celu najlepiej jest się zwrócić do szpitala im. Księżniczki Małgorzaty w Roseau: stolicy państwa. Koszt wizyty prywatnej u lekarza to około 30 – 50 dolarów amerykańskich.

Zgłoś błąd

Dominika w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Wspólnota Dominiki (Dominica, Commonwealth of Dominica)
Stolica
Roseau
Waluta
dolar wschodniokaraibski (XCD)
Język
angielski
Liczba ludności
71293
Powierzchnia
7542
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika

Dominika - więcej informacji