Dżibuti

Dżibuti w pigułce

Flaga Dżibuti
Oficjalna nazwa Republika Dżibuti (fr. Djibouti, arab. جيبوتي)
Stolica
Dżibuti
Waluta
frank dżibutyjski (DJF)
Język
arabski, francuski
Liczba ludności
506 221
Powierzchnia
23 200m2
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Dżibuti Hotele w Dżibuti

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Dżibuti?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Dżibuti to niewielkie państwo (jego całkowita powierzchnia nie przekracza 24 tysięcy kilometrów kwadratowych) we wschodniej części Afryki, położone nad Zatoką Adeńską i cieśniną Bab al.-Mandad. Posiada granicę z trzema krajami. Na północy od niego znajduje się Erytrea, na zachodzie oraz południowym-zachodzie – Etiopia, a na południowym-wschodzie – Somalia.

Zgodnie z konstytucją Dżibuti jest republiką z prezydentem jako głową państwa, wybieraną na okres sześciu lat. Wcześniej, od 1947 roku do 27 czerwca 1977 roku, czyli do momentu uzyskania niepodległości kraj ten był terytorium zamorskim Francji.

Jego przyroda charakteryzuje się dość sporym zróżnicowaniem. Wschodnia część kraju leży nad Morzem Czerwonym, wykorzystywanym przede wszystkim w celach transportowych (stolica kraju, Dżibuti, posiada jeden z największych w Afryce portów morskich). W obrębie kraju znajdują się także góry zrębowe – Malba oraz Goda, a także liczne pustynie oraz półpustynie. Dużą atrakcję stanowią jeziora – Abhe (położone na granicy z Etiopią) oraz Assai (będące jeziorem posiadającym największy stopień zasolenia w Afryce).

Kraj charakteryzuje się wysokimi temperaturami przez cały rok, co zdecydowanie wpływa na jego przyrodę. Od października do kwietnia sporadycznie zauważa się opady, które w niewielkim stopniu obniżają temperaturę powietrza.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Dżibuti - galeria zdjęć

Dżibuti w pigułce

Dżibuti
Oficjalna nazwa Republika Dżibuti (fr. Djibouti, arab. جيبوتي)
Stolica
Dżibuti
Waluta
frank dżibutyjski (DJF)
Język
arabski, francuski
Liczba ludności
506221
Powierzchnia
232002
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika

Dżibuti - więcej informacji