Dżibuti

Dżibuti w pigułce

Flaga Dżibuti
Oficjalna nazwa Republika Dżibuti (fr. Djibouti, arab. جيبوتي)
Stolica
Dżibuti
Waluta
frank dżibutyjski (DJF)
Język
arabski, francuski
Liczba ludności
506 221
Powierzchnia
23 200m2
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Dżibuti Hotele w Dżibuti

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Dżibuti

Szczepienia
Przed przyjazdem do Dżibuti obowiązkowo trzeba zaszczepić się przeciwko żółtej febrze.
Zaleca się także szczepienia przeciwko takim chorobom, jak:
– wirusowe zapalenie wątroby A
– wirusowe zapalenie wątroby B
– błonica, tężec, polio
– dur brzuszny

Lekarstwa do zabrania
Należy zabrać lekarstwa stosowane codziennie według indywidualnych zaleceń lekarza. Przydać mogą się także wszelkiego rodzaju leki oczyszczające i przeciwbólowe oraz witaminy w każdej postaci.

Gdy jesteś na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Dżibuti jest krajem, w którym szczególnie trzeba przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny osobistej. Często bowiem zdarzają się przypadki malarii i cholery. Należy więc wystrzegać się wszelkiego kontaktu z insektami i owadami, które mogą być nosicielami przeróżnych chorób.

Duże zagrożenie stanowią także intensywne promienie słoneczne. O odpowiedni stopień przed nimi warto zadbać już przed przyjazdem do kraju. Zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym oraz noszenie okularów przeciwsłonecznych.

Na terenie tego kraju, jak i tej części Afryki, istnieje duże ryzyko wystąpienia trzęsień ziemi i suszy. Chociaż nie stanowią one dużego zagrożenia dla życia, warto być świadomym możliwości ich pojawienia się nawet w niespodziewanych sytuacjach.

Insekty
Duże zagrożenie na terenie Dżibuti stanowią komary oraz inne gatunki owadów. Istnieje dość spore prawdopodobieństwo, że są one nosicielami różnych chorób, nawet cholery i malarii. Należy wystrzegać się przebywania blisko zbiorników wodnych i obszarów zalesionych, czyli miejsc, w których znajduje się najwięcej owadów. Dla zwiększenia własnego komfortu zaleca się także zabranie ze sobą moskitiery.

Podróżowanie z dziećmi
Nie ma żadnych przeciwwskazań. Warto jedynie zachować wszelkie środki bezpieczeństwa i higieny. W żadnym przypadku nie należy podawać dzieciom wody innej niż woda butelkowa oraz jedzenia kupionego na straganach.

W razie choroby
Można skorzystać jedynie z prywatnej opieki medycznej. Lekarze najczęściej wymagają natychmiastowego uiszczenia opłaty za skorzystanie z ich usług. Wizyta u specjalisty kosztuje około 30-40 dolarów amerykańskich, a za dobę w szpitalu płaci się minimum 100 dolarów.

Zgłoś błąd

Dżibuti w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika Dżibuti (fr. Djibouti, arab. جيبوتي)
Stolica
Dżibuti
Waluta
frank dżibutyjski (DJF)
Język
arabski, francuski
Liczba ludności
506221
Powierzchnia
232002
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika

Dżibuti - więcej informacji