Komunikacja & środki lokomocji w Dżibuti
Samochód
Stan dróg w Dżibuti nie jest zadowalający, w związku z czym kierowcy samochodów osobowych mogą posiadać spore utrudnienia. Bez problemu jednak można dostać się do większych miast, w tym również do Etiopii i Erytrei (granica między nią i Dżibuti jest całkowicie otwarta). Obowiązuje ruch prawostronny. Od kierowców nie wymaga się międzynarodowego prawa jazdy, jednak jego posiadanie jest zalecane.
Autobus
Głównym centrum połączeń komunikacyjnych jest stolica tego kraju, Dżibuti. To z niej odjeżdżają i dojeżdżają praktycznie wszystkie autobusy. Nie ma ściśle ustalonych rozkładów jazdy. Podróż rozpoczyna się w momencie, gdy autobus zapełni się pasażerami, w związku z czym nie można nastawiać się na dojechanie do określonego miejsca na dany czas.
Można skorzystać także z usług oferowanych przez minibusów, które przemieszczają się zdecydowanie szybciej. Ich główną cechą jest to, że nie zatrzymują się one na każdym przystanku, a tylko na tych, które zostały wskazane przez podróżnych, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu.
Łódź
Połączenia wodne funkcjonują są przede wszystkim między Dżibuti i Jemenem. Port wodny jest tu dość dobrze rozwinięty (uważa się nawet, że stolica tego kraju posiada największy port we wschodniej części Afryki), w związku z czym oferta transportu wodnego jest całkiem spora i powszechnie wykorzystywana przez zainteresowane osoby.