Ekwador

Ekwador w pigułce

Flaga Ekwadoru
Oficjalna nazwa Republika Ekwadoru (Ecuador, República del Ecuador)
Stolica
Quito
Waluta
dolar amerykański (USD)
Język
hiszpański
Liczba ludności
14 851 468
Powierzchnia
283 560m2
Religia
rzymski katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Ekwadoru Hotele w Ekwadorze

Komunikacja & środki lokomocji w Ekwadorze

Przemieszczanie się po Ekwadorze nie jest uważane za trudne. Liczne możliwości wykorzystywania różnych środków transportu sprawiają, że z łatwością można dostać się z jednego miejsca w drugie. Co więcej, Ekwador nie jest dużym krajem, w związku z czym podróżowanie po nim zajmuje maksymalnie kilka godzin.

Środki lokomocji na terenie Ekwadoru

Autobus
Autobus jest najbardziej rozpowszechnionym środkiem lokomocji wykorzystywanym w Ekwadorze. Z tego też względu trzeba liczyć się z tym, że często jest on przeładowany. Wybierając się w podróż, warto zadbać już wcześniej o rezerwację i zakup biletu, aby zwiększyć swoje szanse na posiadanie miejsca siedzącego. Jednak i to nie jest gwarancją. Najczęściej autobusami podróżuje kilka razy więcej pasażerów niż jest to dopuszczalne z punktu widzenia technicznego, jednak jest to plusem, gdy podróż jest spontaniczna lub planowana wyłącznie z dnia na dzień – na pewno znajdzie się w nich wolne miejsce.

Taxi
Taksówki poleca się przede wszystkim osobom wykorzystującym niezbyt często uczęszczane drogi, na których rzadko kiedy można spotkać środki transportu publicznego. Koszt podróży taksówką prywatną jest dość wysoki, jednak często stanowi jedyną możliwość szybkiego dostania się w wyznaczone miejsce.

Pociąg
Transport kolejowy w Ekwadorze opiera się na wykorzystywaniu dwóch linii kolejowych, które jednak niedostępne są w porze deszczowej, kiedy warunki przyrodnicze zdecydowanie utrudniają poruszanie się po nich. W pozostałych porach roku ich wykorzystywanie jest dość powszechne, na co wpływają przede wszystkim stosunkowo niskie ceny. Niestety, najczęściej świadczą one także o niezbyt wysokim poziomie komfortu, jaki panuje w wagonach.

Zgłoś błąd

Ekwador w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Republika Ekwadoru (Ecuador, República del Ecuador)
Stolica
Quito
Waluta
dolar amerykański (USD)
Język
hiszpański
Liczba ludności
14851468
Powierzchnia
2835602
Religia
rzymski katolicyzm
Ustrój
republika

Ekwador - więcej informacji