Japonia

Japonia w pigułce

Flaga Japonii
Oficjalna nazwa Państwo Japonia (jap. 日本 Nihon lub Nippon)
Stolica
Tokio
Waluta
jen ((en, 円) (JPY, ¥))
Język
japoński
Liczba ludności
127 650 000
Powierzchnia
377 835m2
Religia
buddyzm, shintō
Ustrój
monarchia konstytucyjna o gabinetowo-parlamentarnej formie rządów
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Japonii Hotele w Japonii

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Japonii

Szczepienia
Nie wymagane są szczepienia.

Zalecane szczepienia ochronne
Błonica, japońskie zapalenie mózgu, tężec, wirusowe zapalenie wątroby typu B.

Lekarstwa do zabrania
Należy zabrać leki, które bierze się ze względu na stan zdrowia. Alergicy i osoby, na które wypływają zmiany ciśnienia powinny zaopatrzyć się także w odpowiednie środki farmakologiczne.
Według oficjalnych przepisów możemy zabrać zapas leków na dwa miesiące oraz 24 sztuki paraleków stosowanych do użytku zewnętrznego. Jeśli musimy zabrać większą ilość leków należy skonsultować się z regionalnymi biurami ds. zdrowia i opieki medycznej znajdujących się na lotniskach. Telefony do biur: Tokio – Narita International Airport (Kantou Shinetsu Office): + 81-48-740-0800, Tokio – Haneda: 1 terminal +81-03-5757-1122, 2 terminal +81-03-6428-812, Kansai International Airport (Kinki Office): + 81-6-6942-4096, Naha International Airport (Okinawa branch office): + 81-98-854-2584.
Przy pakowaniu leków na czas pobytu w Japonii warto też zabrać list od lekarza napisany w języku angielskim, w którym zaświadczy o potrzebie brania konkretnych leków. Może okazać się potrzebny w trakcie kontroli celnej.
W trakcie japońskiego okresu letniego charakteryzującego się wysokimi temperaturami i dużą wilgotnością powietrza należy zabrać ze sobą krem z dużym filtrem UV.
Należy zaopatrzyć się także w repelenty przeciwko komarom i kleszczom.

Choroby zakaźne

Gdy jesteś na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Japonia jest jednym z najbezpieczniejszych państw na świecie. Napady, kradzieże czy zabójstwa zdarzają się rzadko. Na terenie miast, w okolicach dworców i lotniskach należy uważać na złodziei kieszonkowych. Należy pamiętać, że Japonia jest krajem narażonym na trzęsienia ziemi i tsunami. Jeśli dojdzie do niego podczas naszego pobytu należy bezwzględnie stosować się do poleceń pracowników hotelu, w którym się znajdujemy lub miejscowych władz.

Insekty
Najgroźniejsze są komary, które mogą spowodować japońskie zapalenie mózgu. W celu odstraszenia owadów należy stosować repelenty.

Podróżowanie z dziećmi
Należy posiadać ważne wszystkie dokumenty. Dzieci i młodzież do 16 roku życia zwolniona jest z rozmowy z urzędnikiem imigracyjnym tuż po przekroczeniu granicy japońskiej. Po okazaniu legitymacji dzieci mają zniżki na bilety. Podróżowanie latem może okazać się uciążliwe dla małych dzieci ze względu na wysoką temperaturę i wilgotność powietrza.

W racie choroby
Wyjeżdżając do Japonii należy kupić ubezpieczenie zdrowotne u miejscowego przedstawiciela w Kraju Kwitnącej Wiśni. Należy pamiętać, że kupując polisę od polskiego ubezpieczyciela w większości przypadków nie będzie ona honorowana na terenie Japonii.
Cena normalnej wizyty u lekarza to koszt 8-25 tys. JPY. Doba w szpitalu może nas kosztować 10-30 tys. JPY.

Zgłoś błąd

Japonia w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Państwo Japonia (jap. 日本 Nihon lub Nippon)
Stolica
Tokio
Waluta
jen ((en, 円) (JPY, ¥))
Język
japoński
Liczba ludności
127650000
Powierzchnia
3778352
Religia
buddyzm, shintō
Ustrój
monarchia konstytucyjna o gabinetowo-parlamentarnej formie rządów

Japonia - więcej informacji