Kambodża

Kambodża w pigułce

Flaga Kambodży
Oficjalna nazwa Królestwo Kambodży (Preăhréachéanachâkr Kâmpǔchéa)
Stolica
Phnom Penh
Waluta
riel (KHR)
Język
khmerski
Liczba ludności
13 388 910
Powierzchnia
181 040m2
Religia
Buddyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Kambodży Hotele w Kambodży

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Kambodży?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Kambodża jest państwem położonym w południowo-wschodniej części kontynentu azjatyckiego, konkretnie na Półwyspie Indochińskim. Graniczy z Tajlandią, Laosem i Wietnamem, od południowego zachodu jej brzegi oblewane są przez wody Zatoki Tajlandzkiej. Większą część kraju stanowią równiny – pośród nich znaleźć można nieliczne pasma górskie. Na południowym zachodzie piętrzą się Góry Kardamonowe z najwyższym szczytem Kambodży – Aural (1831 m n.p.m.), które następnie przechodzą w pasmo Gór Słoniowych. Naturalną granicą z sąsiednią Tajlandią tworzą piaskowcowe góry Dangrek położone w północnej części kraju. Na północno-wschodnim krańcu Kambodży znajdują się Góry Annamskie.

Kambodża znana jest na całym świecie przede wszystkim ze względu na imponujące zabytki zachowane w kompleksie Angkor, będącym dawną stolicą Państwa Khmerów. W tym niezwykłym mieście kamiennych świątyń odnajdą się zwłaszcza miłośnicy historii. Angkor Wat, najpopularniejsza budowla znajdująca się na terenie kompleksu, jest głównym symbolem Kambodży – widnieje nawet na fladze państwa.
Z Angkoru, archeologicznego raju, warto wybrać się w podróż statkiem do stolicy Kambodży – Phnom Penh, które ma niepowtarzalny klimat i bogatą historię.
Szczególnym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się kambodżańskie kurorty. Najchętniej odwiedzanym jest Sihanoukville, maleńkie, nadmorskie miasteczko, w którym odnieść można wrażenie, że czas się zatrzymał.

Większość współczesnych mieszkańców Kambodży wywodzi się od walecznego ludu Khmerów, który 1200 lat temu panował na ziemiach dzisiejszej Tajlandii, Laosu i Wietnamu. Potężne Imperium Khmerskie w wyniku burzliwej historii oraz najazdów i niepokojów wewnętrznych utraciło swoją pozycję w Azji Południowo-Wschodniej – załamała się jego gospodarka, a najpiękniejsze obiekty kultury uległy zniszczeniu. Dziś Kambodża jest jednym z uboższych krajów kontynentu, jednak pozostałości starożytnej kultury wciąż zachwycają turystów z całego świata, coraz częściej przybywających w te rejony.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58

Miasta w Kambodży

Atrakcje turystyczne i zabytki w Kambodży

Kambodża - galeria zdjęć

Kambodża w pigułce

Kambodża
Oficjalna nazwa Królestwo Kambodży (Preăhréachéanachâkr Kâmpǔchéa)
Stolica
Phnom Penh
Waluta
riel (KHR)
Język
khmerski
Liczba ludności
13388910
Powierzchnia
1810402
Religia
Buddyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna

Kambodża - więcej informacji