Kamerun

Kamerun w pigułce

Flaga Kamerunu
Oficjalna nazwa Republika Kamerunu (fr. Cameroun, République du Cameroun, ang. Cameroon, Republic of Cameroon)
Stolica
Jaunde
Waluta
frank CFA (XAF)
Język
francuski, angielski
Liczba ludności
19 988 219
Powierzchnia
475 440m2
Religia
katolicyzm, protestantyzm, islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Kamerunu Hotele w Kamerunie

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Kamerunie

Przed wyjazdem

Zalecane szczepienia
Planując podróż do Kamerunu, koniecznie musimy wykonać szczepienie przeciwko żółtej febrze, które jest obowiązkowe. Kamerun to kraj, w którym występuje duże ryzyko wystąpienia różnych chorób, dlatego zalecamy szczepić się również przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi, wściekliźnie oraz durowi brzusznemu.

Lekarstwa do zabrania
Powinniśmy zabrać ze sobą całą podstawową apteczkę, tym bardziej, że dostępność do leków w Kamerunie jest bardzo zróżnicowana. W apteczne powinny się znaleźć leki przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz na biegunkę. Przydadzą się też środki ochronne przeciw insektom, chroniące przed słońcem oraz lekarstwa zapobiegające malarii, ponieważ ryzyko jej pojawienia się jest niemałe.

Choroby zakaźne
W Kamerunie jesteśmy narażeni na zarażenie się HIV (zdecydowanie należy unikać przygodnych kontaktów seksualnych), malarią, tyfusem, żółtą febrą oraz zapaleniem opon mózgowych.

Gdy jesteś na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
W dużych miastach istnieje spore zagrożenie przestępczością pospolitą, kieszonkową i rabunkową. Należy nie wyróżniać się posiadaniem dóbr materialnych i unikać noszenia biżuterii oraz większych sum gotówki przy sobie. Lepiej jest je zostawić w hotelu. Unikajmy tez wychodzenia i podróżowania po zmroku. Pamiętajmy, że Kamerun to państwo, w którym przepisy prawne są dość restrykcyjne, szczególnie te dotyczące posiadania narkotyków, które jest zdecydowanie karane.

Insekty
Kamerun leży w kilu strefach klimatycznych, ale wszystkie one są ciepłe, a to oznacza występowanie insektów. Przed wyjazdem spakujmy środki chroniące przed nimi.

Podróżowanie z dziećmi
Nie istnieją dodatkowe wytyczne związane z podróżowaniem z dziećmi. Jeśli chcemy zabrać swoje potomstwo, pamiętajmy o sprawach zdrowotnych związanych z kameruńskim klimatem oraz o kwestiach bezpieczeństwa.

W razie choroby
Sugerujemy pojechać do Kamerunu z wykupionym ubezpieczeniem. Na miejscu opieka zdrowotna jest bardzo zróżnicowana, przy czym w większych miastach będzie ona lepsza. Koszt wizyty u lekarza to nawet 100 dolarów.

Zgłoś błąd

Kamerun w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika Kamerunu (fr. Cameroun, République du Cameroun, ang. Cameroon, Republic of Cameroon)
Stolica
Jaunde
Waluta
frank CFA (XAF)
Język
francuski, angielski
Liczba ludności
19988219
Powierzchnia
4754402
Religia
katolicyzm, protestantyzm, islam
Ustrój
republika

Kamerun - więcej informacji