Malezja

Malezja w pigułce

Flaga Malezji
Oficjalna nazwa Malezja (Malaysia)
Stolica
Kuala Lumpur
Waluta
ringgit (MYR)
Język
malajski
Liczba ludności
29 179 952
Powierzchnia
329 750m2
Religia
dominujące: islam, buddyzm i religie chinskie
Ustrój
Monarchia elekcyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Malezji Hotele w Malezji

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Malezji?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Malezja jest państwem położonym w Azji Południowo-Wschodniej, na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo – na Półwyspie Malajskim graniczy z Tajlandią i Singapurem, na wyspie Borneo z Brunei i Indonezją.

Tym, co przyciąga tutaj turystów są przede wszystkim niesamowite krajobrazy, na które składają się egzotyczne tereny wyspy Borneo, wyjątkowa architektura typowa dla rozwijającej się bardzo szybko Azji Południowo-Wschodniej i klimatyczne, pełne uroku zakątki Półwyspu Malajskiego. Aż 75% powierzchni kraju pokryta jest terenami zielonymi – większość z nich to głównie wilgotne lasy równikowe. Wybrzeża natomiast porastają lasy namorzynowe i palmy kokosowe, będące charakterystycznym elementem tamtejszych plaż. Piękno malezyjskiej przyrody można podziwiać w parkach narodowych – jednym z pierwszych chronionych obszarów był rezerwat ptaków Bukit Fraser utworzony w 1922 r. Dzisiaj istnieje przeszło 50 rezerwatów, np. Park Narodowy Taman Negara czy przepiękny park Lake Gardens zlokalizowany w stolicy Malezji, Kuala Lumpur.

Sama stolica jest doskonałym przykładem na to, jak skutecznie połączyć można szybki rozwój gospodarczy, którym cechuje się kraj, z wysokim poziomem estetyki, przyciągającym uwagę turystów. Kuala Lumpur wyróżnia się spośród innych miast szybkim postępem technologicznym i zaawansowanymi rozwiązaniami architektonicznymi – wysokie drapacze chmur wzorowane na stylu islamskich budowli stanowią doskonały kontrast dla zabytkowych sklepików i mieniących się wszystkimi kolorami tęczy licznych targów.

Malezja jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów a na listach biur podróży z każdym rokiem odgrywa coraz większą rolę. Jest jednym z najbogatszych i najnowocześniejszych państw Azji Południowo-Wschodniej. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że jest krajem drogim, bardzo zurbanizowanym i nieprzystępnym – przez wielu nazywana bywa rajem na ziemi.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58

Miasta w Malezji

Atrakcje turystyczne i zabytki w Malezji

Malezja - galeria zdjęć

Malezja w pigułce

Malezja
Oficjalna nazwa Malezja (Malaysia)
Stolica
Kuala Lumpur
Waluta
ringgit (MYR)
Język
malajski
Liczba ludności
29179952
Powierzchnia
3297502
Religia
dominujące: islam, buddyzm i religie chinskie
Ustrój
Monarchia elekcyjna

Malezja - więcej informacji