Malta

Malta w pigułce

Flaga Malty
Oficjalna nazwa Republika Malty (Repubblika ta' Malta, Republic of Malta)
Stolica
Valletta
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
urzędowy: maltański, angielski; język używany: maltański, angielski, włoski, francuski
Liczba ludności
408 333
Powierzchnia
316m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Malty Hotele w Malcie

Komunikacja & środki lokomocji w Malcie

Podróżując po Malcie, warto jest wybrać ten środek transportu, który najbardziej będzie spełniał nasze wymagania. Osobom, które nastawiają się przede wszystkim na zwiedzanie atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc na ternie całej wyspy, poleca się przede wszystkim wynajęcie samochodu – jest to rozwiązanie stosunkowo tanie i dające bardzo wiele satysfakcji z podróży. Turyści, którzy chcą zobaczyć wyłącznie kilka wybranych miejsc, mogą skorzystać z innych możliwości. Dla nich zostały przeznaczone przede wszystkim taksówki oraz autobusy – Malta daje niezliczone możliwości przemieszczania się po swoim niewielkim terytorium.

Środki lokomocji na terenie Malty

Autobus
Autobus na Malcie od dawna jest podstawowym środkiem transportu. Pozwala on bowiem przemieszczać się komfortowo w obrębie wszystkich części kraju. Jeszcze kilka lat temu na drogach można było zobaczyć stare autobusy, które obecnie zastąpione zostały nowoczesnymi, nowymi busami.

Bilety międzymiastowe są stosunkowo tanie, jeżeli ich ceny porównuje się z cenami innych krajów należących do Unii Europejskiej. Za dwie godziny jazdy autobusem płaci się średnio 2 euro. Możliwy jest zakup biletów całodziennych lub tygodniowych, które umożliwiają korzystanie z tego środku transportu bez żadnych ograniczeń.

Samochód
Wynajęcie samochodu podczas pobytu na Malcie z punktu widzenia osób, które zamierzają zobaczyć bardziej i mniej znane miejsca, jest najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem. Ceny za dobę posiadania samochodu są stosunkowo niskie, jeżeli porównywać je z cenami w innych krajach Morza Śródziemnego. Dzięki wynajęciu auta z łatwością można dostać się w miejsca, do których nie docierają nawet autobusy, a które są naprawdę godne zobaczenia.
Warto wiedzieć, że na terytorium Malty obowiązuje ruch lewostronny!

Taxi
Za pomocą taksówki można dostać się praktycznie w każde miejsce na Malcie. Ten środek transportu wykorzystywany jest zarówno do przemieszczania się po poszczególnych miastach, jak i między nimi, przy czym za długą podróż, wzdłuż wyspy, cena nie powinna przekraczać 40 euro.

Taksówki zatrzymuje się na ulicy, a cena naliczana jest za każdy przejechany kilometr, jednak warto jest uważać na taksówki nie oznakowane, które korzystają z niewiedzy kierowców, zaczynając naliczać cenę zaraz po zamknięciu drzwi.

Zgłoś błąd

Malta w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Republika Malty (Repubblika ta' Malta, Republic of Malta)
Stolica
Valletta
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
urzędowy: maltański, angielski; język używany: maltański, angielski, włoski, francuski
Liczba ludności
408333
Powierzchnia
3162
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika

Malta - więcej informacji