Martynika

Martynika w pigułce

Flaga Martyniki
Oficjalna nazwa Martynika (Martinique)
Stolica
Fort-de-France
Waluta
euro (EUR, €)
Język
francuski
Liczba ludności
399 000
Powierzchnia
1 128m2
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Martyniki Hotele w Martynice

Komunikacja & środki lokomocji w Martynice

Transport lotniczy
W Le Lamentin znajduje się międzynarodowe lotnisko, które obsługuje loty ze Stanów Zjednoczonych i z Francji. Przez te kraje powinniśmy więc planować podróż, chcąc pojechać na Martynikę. Transport lotniczy na wyspie nie gra większej roli.

Transport morski
Alternatywną do samolotu będzie wycieczka na Martynikę statkiem pasażerskim, który co tydzień kursuje z Francji. Będąc już na miejscu, można skusić się na rejs wycieczkowcem po Karaibach: koszt to kilkadziesiąt dolarów amerykańskich.

Transport samochodowy
Wynajęcie samochodu będzie najlepszym rozwiązaniem dla każdego, kto chce poznać Martynikę nieco dokładniej, nie ograniczając się tylko do leżenia na plaży. Jeśli nie planujemy pobytu dłuższego, niż 20 dni, wystarczy polskie prawo jazdy, jeśli wakacje mają być dłuższe, wymagane będzie międzynarodowe prawo jazdy. Koszt wynajęcia samochodu to około 30 euro dziennie. Sieć drogowa jest dobrze rozwinięta i łączy praktycznie wszystkie miasta, chociaż jakość dróg miejscami nie jest zadowalająca.

Transport publiczny
Na Martynice dominuje prywatny transport samochodowy, a komunikacja publiczna nie jest dobrze rozwinięta. Miasta nie są na tyle duże, aby organizować połączenia zbiorowe. Pomiędzy poszczególnymi miejscowościami można podróżować korzystając z usług prywatnych busów: koszt przejazdu to nie więcej, jak 10 euro.

Zgłoś błąd

Martynika w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Martynika (Martinique)
Stolica
Fort-de-France
Waluta
euro (EUR, €)
Język
francuski
Liczba ludności
399000
Powierzchnia
11282
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój

Martynika - więcej informacji