Martynika

Martynika w pigułce

Flaga Martyniki
Oficjalna nazwa Martynika (Martinique)
Stolica
Fort-de-France
Waluta
euro (EUR, €)
Język
francuski
Liczba ludności
399 000
Powierzchnia
1 128m2
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Martyniki Hotele w Martynice

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Martynice

Przed wyjazdem

Szczepienia
Przed wyjazdem na Martynikę nie ma obowiązku wykonać żadnych niezbędnych szczepień ochronnych. Jednak szczepienia, które mogą nas uchronić przed chorobami tropikalnymi, są zalecane. Warto się szczepić przeciwko: wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, polio, tężcowi i durowi brzusznemu. Szczepienia przeciwko żółtej gorączce i japońskiemu zapaleniu mózgu są wymieniane jako niekonieczne.

Lekarstwa do zabrania
Służba zdrowia na Martynice jest bardzo dobrze rozwinięta, jednak warto wziąć ze sobą apteczkę z podstawowymi lekami i opatrunkami. Przydadzą się również środki przeciw obiadom i kremy chroniące przed słońcem, chociaż te produkty bez problemu kupi się na miejscu. Na wyspie ubierajmy się w lekkie bawełniane ubrania.

Choroby zakaźne
Wykonanie zalecanych szczepień wymienionych powyżej uchroni nas przed chorobami zakaźnymi.

Gdy jesteś na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Martynika nie jest wymieniana jako kraj niebezpieczny, zagrożony przestępczością mafijną, czy pospolitą. Sytuacja polityczna na wyspie również jest bardzo stabilna, a wszelkie dążenia niepodległościowe nie mają charakteru zbrojnego i nie zagrażają ludności i turystom. Należy unikać jedynie kąpieli w jeziorach (z racji klimatu tropikalnego i możliwości rozwoju bakterii), wybierając na ten cel morskie plaże.

Insekty
Jak w każdym kraju tropikalnym owady mogą być uciążliwe. Powinno się mieć ze sobą kremy i spraye ochronne, lub zakupić je na miejscu.

Podróżowanie z dziećmi
Nie ma żadnych przeciwwskazań do podróżowania na Martynikę (i po Martynice) z dziećmi. Należy jedynie pamiętać, aby dzieci nie były bez ochrony narażone na wiele godzin działanie promieni słonecznych.

W razie choroby
Najbardziej znana w klimacie tropikalnym choroba, czyli malaria, na Martynice nie występuje. Na wyspie jest bardzo dobrze rozwinięta opieka zdrowotna: pomoc uzyska się w każdym mieście. Powinno się mieć wykupione międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne.

Zgłoś błąd

Martynika w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Martynika (Martinique)
Stolica
Fort-de-France
Waluta
euro (EUR, €)
Język
francuski
Liczba ludności
399000
Powierzchnia
11282
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój

Martynika - więcej informacji