Oman

Oman w pigułce

Flaga Omanu
Oficjalna nazwa Sułtanat Omanu (Oman: عُمان Uman, Sułtanat Omanu: سلطنة عُمان Saltanat Uman)
Stolica
Maskat
Waluta
rial omański (OMR)
Język
arabski
Liczba ludności
3 312 000
Powierzchnia
309 500m2
Religia
dominująca: islam
Ustrój
monarchia absolutna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Omanu Hotele w Omanie

Komunikacja & środki lokomocji w Omanie

Podróżowanie po kraju
Obcokrajowcy mogą poruszać się po Omanie bez ograniczeń z wyłączeniem stref wojskowych, rejonów wydobycia ropy naftowej i gazu oraz wydobycia rud, a także rejonów przemysłowych.

Jeśli mamy zamiar podróżować samochodem, to koniecznie musimy posiadać ze sobą międzynarodowe prawo jazdy. Co niezwykle ważne, na miejscu można na podstawie takiego prawa jazdy otrzymać lokalny dokument bez konieczności zdawania egzaminu. Sieć dróg w Omanie jest dosyć dobrze rozwinięta. Nawet na obszarach pustynnych znajdują się dobrej jakości asfaltowe drogi. Najlepszym rozwiązaniem będzie poruszanie się wynajętym samochodem, a cena za wynajem to minimum 80-90 złotych za dobę. Na autostradach obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h i lepiej nie przekraczać tej prędkości, albowiem ustawione są fotoradary, przez które można otrzymać całkiem wysoki mandat karny. Na innych drogach obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Na drogach panuje mały ruch. Poruszając się po nawierzchniach szutrowych optymalną prędkością powinno być około 50-60 km/h.

Podróżowanie lokalnymi środkami transportu może być mocno ograniczone, albowiem regularne połączenia wysokiej jakości autobusów kursują wyłącznie między najważniejszymi miastami. Istnieją także połączenia minibusów.

Taksówki są dosyć tanią formą komunikacji. Większość osób w Omanie dysponuje własnym samochodem, dlatego komunikacja publiczna nie jest tak bardzo rozwinięta. Podróżowanie autostopem jest możliwe i bezpieczne, jednak z powodu małego ruchu na drogach należy się ograniczyć raczej do głównych tras.

W Omanie nie funkcjonuje kolej, a połączenia morskie nie są zbyt popularne i częste. Do niektórych regionów można dotrzeć także drogą lotniczą.

Zgłoś błąd

Oman w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Sułtanat Omanu (Oman: عُمان Uman, Sułtanat Omanu: سلطنة عُمان Saltanat Uman)
Stolica
Maskat
Waluta
rial omański (OMR)
Język
arabski
Liczba ludności
3312000
Powierzchnia
3095002
Religia
dominująca: islam
Ustrój
monarchia absolutna

Oman - więcej informacji