Singapur

Singapur w pigułce

Flaga Singapuru
Oficjalna nazwa Republika Singapuru (ang. Singapore, chiń. 新加坡 Xīnjīapō, malaj. Singapura, tamil. சிங்கப்பூர Cingkappūr)
Stolica
Singapur
Waluta
dolar singapurski (SGD)
Język
angielski, chiński (mandaryński), malajski, tamilski
Liczba ludności
5 353 494
Powierzchnia
692m2
Religia
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Singapuru Hotele w Singapurze

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Singapurze?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Singapur to miasto-państwo położone w południowo-wschodniej części Azji. Zajmuje ono niewielką powierzchnię (zaledwie niecałe 693 kilometry kwadratowe), która zamieszkiwana jest przez ponad pięć milionów ludzi. Jest to drugi pod względem gęstości zaludnienia kraj świata, zaraz po innym państwie-mieście, jakim jest Monako.

Początkowo Singapur był kolonią brytyjską, jednak wkrótce uzyskał on swoją niepodległość i stał się jednym z najszybciej rozwijających się krajów azjatyckich, przodując głównie w transporcie wodnym oraz w budowie portów. Obecnie należą do niego jedne z największych portów tego kontynentu, które są powszechnie wykorzystywane w dziedzinie transportu i handlu.

Kraj ten położony jest na wyspie o tej samej nazwie. Jego przyroda, chociaż zajmuje niewielką powierzchnię, charakteryzuje się dużym stopniem zainteresowania. Przeważają przede wszystkim rośliny zielone, bujnie rozwijające się i kwitnące. Drzewa, krzewy, kwiaty i trawy zajmują ponad połowę wyspy.

To państwo-miasto spodoba się przede wszystkim podróżnikom, którzy skupiają się przede wszystkim na architekturze oraz rozwoju kraju. Przeważają w nim bowiem wysokie wieżowce, w których znajdują się przeróżne biura, firmy oraz sklepy. Wykonane zostały one w nowoczesnym stylu, idealnie podkreślając całkowity charakter tego miejsca. Warto jednak pamiętać, że można w nim znaleźć także stare dzielnie, posiadające dość atrakcyjne zabytki. W obrębie starej dzielnicy kolonialnej Singapuru znajdują się zarówno stare kościoły, jak i domy mieszkalne czy statuy, utrzymane w mniej nowoczesnym stylu.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Singapur - galeria zdjęć

Singapur w pigułce

Singapur
Oficjalna nazwa Republika Singapuru (ang. Singapore, chiń. 新加坡 Xīnjīapō, malaj. Singapura, tamil. சிங்கப்பூர Cingkappūr)
Stolica
Singapur
Waluta
dolar singapurski (SGD)
Język
angielski, chiński (mandaryński), malajski, tamilski
Liczba ludności
5353494
Powierzchnia
692,72
Religia
Ustrój
republika

Singapur - więcej informacji