Singapur

Singapur w pigułce

Flaga Singapuru
Oficjalna nazwa Republika Singapuru (ang. Singapore, chiń. 新加坡 Xīnjīapō, malaj. Singapura, tamil. சிங்கப்பூர Cingkappūr)
Stolica
Singapur
Waluta
dolar singapurski (SGD)
Język
angielski, chiński (mandaryński), malajski, tamilski
Liczba ludności
5 353 494
Powierzchnia
692m2
Religia
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Singapuru Hotele w Singapurze

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Singapurze

Szczepienia
Przed przyjazdem do Gwinei od osób podróżujących nie wymaga się specjalnych szczepień. Aby jednak zwiększyć poczucie komfortu, zaleca się zaszczepienie przeciwko takim chorobom, jak:
– wirusowe zapalenie wątroby typu A
– wirusowe zapalenie wątroby typu B
– błonica, tężec, polio
– dur brzuszny
– wścieklizna

Lekarstwa do zabrania
Należy zabrać ze sobą wszystkie lekarstwa, które zostały przepisane przez lekarza – ich dostanie w Singapurze może być problemem. Apteki w tym kraju są jednak bardzo dobrze wyposażone, w związku z czym z łatwością można dostać najbardziej podstawowe środki przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe czy przeciwzapalne. Dostępne są one bez recepty.

Gdy jesteś na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Singapur jest krajem stosunkowo bezpiecznym. Napady i kradzieże nie są tu powszechnie zauważalne, co przede wszystkim jest zasługą policji obecnej niemal na każdym kroku. Turyści jednak powinni wystrzegać się opustoszałych i ciemnych miejsc, aby nie narażać się na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Kraj ten uważany jest za państwo mandatów. Karę pieniężną można otrzymać praktycznie za wszystko, nawet za żucie gumy czy jedzenie w miejscu publicznym. Należy o tym pamiętać i dostosowywać się do znaków zakazu umieszczonych w obrębie danego miejsca. Mandaty są bowiem bardzo wysokie – mogą wynosić nawet kilka tysięcy dolarów.

Utrudnienie mogą stanowić korki w godzinach szczytu, przede wszystkim w większych miastach. Dostanie się z jednego końca miasta na drugi może zająć nawet kilka godzin.

Insekty
Duże niebezpieczeństwo niosą ze sobą komary. Często są one nosicielami dengi, w związku z czym warto unikać kontaktu z nimi. Zaleca się stosowanie sprayów przeciwko insektom oraz moskitiery, a także unikanie przebywania w miejscach, w których owadów jest najwięcej, czyli nad wodą i w lesie.

Podróżowanie z dziećmi
Singapur jest jednym z najbardziej bezpiecznych krajów na świecie, w związku z czym podróż w jego obrębie z dziećmi nie powinna stanowić żadnego problemu. Należy jedynie zadbać o to, aby najmłodsi czuli się komfortowo i żeby zagwarantowana została im podstawowa opieka.

W razie choroby
Singapur posiada dobrze rozwiniętą sieć szpitali i ośrodków zdrowotnych. Za wizytę w nich trzeba jednak sporo zapłacić. Kosztuje ona od 70 do 100 PLN, podczas gdy najniższa cena za nocleg w szpitalu to 300 PLN (szpitale prywatne oferują pobyt za minimum 2000 PLN za dobę). Zaleca się więc wykupienie ubezpieczenia, które w przypadku wystąpienia konieczności skorzystania z opieki medycznej, pozwolą zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy.

Zgłoś błąd

Singapur w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika Singapuru (ang. Singapore, chiń. 新加坡 Xīnjīapō, malaj. Singapura, tamil. சிங்கப்பூர Cingkappūr)
Stolica
Singapur
Waluta
dolar singapurski (SGD)
Język
angielski, chiński (mandaryński), malajski, tamilski
Liczba ludności
5353494
Powierzchnia
692,72
Religia
Ustrój
republika

Singapur - więcej informacji