Togo

Togo w pigułce

Flaga Togo
Oficjalna nazwa Republika Togijska (Republique togolaise)
Stolica
Lomé
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
francuski
Liczba ludności
5 837 017
Powierzchnia
56 785m2
Religia
animizn, katolicyzm, protestantyzm, islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Togo Hotele w Togo

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Togo?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Togo jest jednym z mniejszych państw, jakie należą do terytorium Afryki i jednocześnie najbardziej malowniczym. Położone jest nad Zatoką Gwinejską. Sąsiaduje z Ghaną, Beninem i Burkina Fasą. Choć średnia szerokość kraju jest niezwykle mała, bo wynosząca zaledwie 110 km, to jednak ten niewielki skrawek ziemi przyciąga rokrocznie całą rzeszę turystów. Obszar tego państwa jest prawie sześć razy mniejszy od terytorium Polski.
Dzieje się tak głównie przez atrakcyjne, kuszące do odpoczynku, wręcz bezludne plaże, bogactwo naturalne, ciepło, jakie bije od mieszkańców Togo, a także tak ogromna różnorodność kulturowa, z którą rzadko mamy do czynienia na co dzień. Aby jednak przekonać się o niezwykłości tego miejsca, trzeba przemierzyć je z północy na południe lub odwrotnie. Szybko zauważymy, jak suchą i ubogą w roślinność jest część północna, podczas gdy na południu wszędzie jest zielono, a klimat przyjemny i wilgotny. A między północą, a południem zauważymy krainę, w której roztaczają się malowniczo położone wzgórza.
W Togo nie można się nudzić! Oprócz licznych plaż oraz dżungli do zwiedzenia można również zaczerpnąć tropikalnej kąpieli w jeziorach i podziwiać przepięknej urody laguny, których żaden turysta nie powinien ominąć. Z kolei w północnej części są zapierające dech w piersiach wodospady czy plantacje kawy. Nieodłączną częścią wycieczki jest również Park Narodowy Forest las Fazao, który jest jednym z najpiękniejszych miejsc w kraju. Warto udać się również do miasta Aneho, które niegdyś stanowiło dawną kolonialną stolicę. Z kolei podczas wędrówek w Kpalime można cieszyć oczy widokiem niezliczonych kolorowych motyli. A dla fanatyków sportów wodnych niemałe atrakcje czekają nad jeziorem Togo.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Togo - galeria zdjęć

Togo w pigułce

Togo
Oficjalna nazwa Republika Togijska (Republique togolaise)
Stolica
Lomé
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
francuski
Liczba ludności
5837017
Powierzchnia
567852
Religia
animizn, katolicyzm, protestantyzm, islam
Ustrój
republika

Togo - więcej informacji