Togo

Togo w pigułce

Flaga Togo
Oficjalna nazwa Republika Togijska (Republique togolaise)
Stolica
Lomé
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
francuski
Liczba ludności
5 837 017
Powierzchnia
56 785m2
Religia
animizn, katolicyzm, protestantyzm, islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Togo Hotele w Togo

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Togo

Zalecane szczepienia:
Dla spędzonych w zdrowiu i spokoju wakacji w Togo warto zabezpieczyć się i wykonać szereg podstawowych szczepień ochronnych, które należy wykonać najpóźniej na 4 tygodnie przed planowanym terminem wyjazdu.

OBOWIĄZKOWE

Wirusowe zapalenie opon mózgowych
Żółta febra, żółta gorączka,
Malaria, cholera, tyfus,

DODATKOWE
Wirusowe zapalenie wątroby typu A oraz B
Błonica, tężec i polio
Dur brzuszny

A w zależności od rodzaju pobytu dodatkowo:
Wścieklizna
meningokoki

Lekarstwa do zabrania:
Szczepienia to jedno, a podręczne leki to drugie. Dlatego do swojego bagażu, oprócz stale przyjmowanych leków zleconych nam przez lekarza, warto zabrać ze sobą również:
Leki o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym,
Leki hamujące biegunkę
Leki oraz środki owadobójcze,
Preparaty uśmierzające oparzenia słoneczne.

Choroby zakaźne:
Na terenie Togo istnieje duże ryzyko zachorowania na malarię. Dlatego warto mieć przy sobie leki o działaniu przeciwmalarycznym. Istotnym elementem profilaktyki jest także odpowiedni sposób ubierania (przede wszystkim długie spodnie oraz rękawy) oraz unikanie miejsc o dużej aktywności komarów. Będąc w Togo należy ściśle przestrzegać higieny osobistej. W ten prosty sposób ograniczymy ryzyko zachorowania na chorobę brudnych rąk, a także na coraz rzadziej występującą cholerę.

Zagrożenia & Niebezpieczeństwa:
Największym niebezpieczeństwem dla turystów na terenie Togo są bez wątpienia złodzieje grasujący na plażach, które są piękne, szerokie, a od strony drogi zacienione. Zaleca się również ostrożność podczas spacerów, najlepiej nie mieć przy sobie żadnych wartościowych przedmiotów, o ile chce się uniknąć konfrontacji z uzbrojonymi bandytami. Odradza się także samotne spacerowanie po zmierzchu i w nocy.

Insekty:
Na terenie Togo największym zagrożeniem dla turystów są wszechobecne komary, po których ukąszeniu może dojść do zagrażającej zdrowiu i życiu malarii.

Podróżowanie z dziećmi:
Do Togo jak najbardziej można udać się z dzieckiem. Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Jeśli jednak zabieramy swoją pociechę w tak daleką podróż trzeba bezwzględnie poddać ją szczepieniom obowiązkowym, jak i dodatkowym. Będąc już na miejscu należy bacznie obserwować dziecko i nie pozwalać mu na dalsze oddalanie.

W razie choroby:
Na miejscu na turystów czeka sieć szpitali zarówno państwowych, jak i prywatnych, o różnym standardzie oferowanych usług. Przed wyjazdem warto jednak zaopatrzyć się w wykupienie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej. Jeśli zdecydujemy się na odbycie porady lekarskiej w prywatnej placówce, trzeba liczyć się z tym, że będzie to koszt około 60-100 USD.

Zgłoś błąd

Togo w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika Togijska (Republique togolaise)
Stolica
Lomé
Waluta
frank CFA (XOF)
Język
francuski
Liczba ludności
5837017
Powierzchnia
567852
Religia
animizn, katolicyzm, protestantyzm, islam
Ustrój
republika

Togo - więcej informacji