Tuvalu

Tuvalu w pigułce

Flaga Tuvalu
Oficjalna nazwa Tuvalu (Tuvalu)
Stolica
Vaiaku na atolu Funafuti
Waluta
dolar australijski (AUD)
Język
tuvalu, angielski
Liczba ludności
12 373
Powierzchnia
26m2
Religia
protestantyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Tuvalu Hotele w Tuvalu

Ceny w Tuvalu

Oficjalną walutą kraju jest dolar Tuvalu. Monety posiadają wartość 5, 10, 20 oraz 50 centów. Jeżeli chodzi natomiast o banknoty to nie występują, stosowane są dolary australijskie, do których waluta Wysp Lagunowych utrzymuje się w stosunku 1:1. Na chwilę obecną 1 dolar Tuvalu (czy też jeden dolar australijski) wart jest 3,21zł.

W przypadku alkoholu oraz wyrobów tytoniowych, ceny są naprawdę bardzo wysokie. Lokalne piwo kosztuje około 12 złotych, butelka wina to już wydatek 45złotych, paczka 20 papierosów natomiast prawie 40 złotych!

W przypadku komunikacji, miesięczny pakiet internetowy kosztuje 200zł, natomiast jedna minuta połączenia przy wykorzystaniu telefonu komórkowego 1,5zł. Jeżeli chodzi o ceny standardowych produktów spożywczych, także są wyższe niż w Polsce. Przykładowo za półtoralitrową wodę zapłacimy tutaj 6złotych, za pierś z kurczaka (1kg) 25zł, a za ziemniaki (1kg) prawie 6zł.

Bankomaty
W Tuvalu niestety nie znajdziemy ani jednego bankomatu, warto więc wcześniej zaopatrzyć się w spory zapas dolarów australijskich, w innym razie możemy mieć bowiem spore problemy

Korzystanie z kart kredytowych
Sytuacja z kartami kredytowymi i płatniczymi wygląda dokładnie tak samo jak z bankomatami. Nawet w największych hotelach znajdujących się na poszczególnych wyspach, nie będziemy w stanie wykonać transakcji lub dokonać zapłaty przy użyciu wirtualnego pieniądza.

Korzystanie z gotówki
Gotówka jest jedyną i podstawową formą płatności na Tuvalu. W niektórych miejscach honorowane będą także czeki, jest to jednak rzadkością.

Jaką najlepiej mieć walutę?
Przed przyjazdem do Tuvalu warto zaopatrzyć się w dolary australijskie – na samym miejscu możemy mieć bowiem spory problem z wymianą złotówek na lokalne pieniądze, a jak już wspominano wcześniej, w obiegu na terenie Wysp Lagunowych znajdują się właśnie AUD.

Podatki w Tuvalu
Każdy odwiedzający Tuvalu zmuszony jest do zapłacenia podatku w wysokości 30 dolarów australijskich i jest to jedyna dodatkowa opłata narzucana przez państwo.

Co warto kupić w Tuvalu?
Jako, że ceny w Tuvalu są niezwykle wysokie, jedyne rzeczy, które opłaca się tutaj kupować to niezaprzeczalnie wyroby lokalnej społeczności, które są niedrogie i będą idealną pamiątką z pobytu. Oprócz tego, niezwykle tanie na terenie poszczególnych wysp okażą się nieruchomości, jest to jednak spowodowane tym, iż ocean coraz odważniej wdziera się na brzegi Tuvalu i wyspa zagrożona jest zatonięciem

Zgłoś błąd

Tuvalu w pigułce

Ceny & Pieniądze
Oficjalna nazwa Tuvalu (Tuvalu)
Stolica
Vaiaku na atolu Funafuti
Waluta
dolar australijski (AUD)
Język
tuvalu, angielski
Liczba ludności
12373
Powierzchnia
262
Religia
protestantyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna

Tuvalu - więcej informacji