Tuvalu

Tuvalu w pigułce

Flaga Tuvalu
Oficjalna nazwa Tuvalu (Tuvalu)
Stolica
Vaiaku na atolu Funafuti
Waluta
dolar australijski (AUD)
Język
tuvalu, angielski
Liczba ludności
12 373
Powierzchnia
26m2
Religia
protestantyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Tuvalu Hotele w Tuvalu

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Tuvalu

Zalecane szczepienia
Jako, że opieka zdrowotna prezentuje naprawdę niskim poziom (świadczy o tym między innymi fakt, że pacjenci nie są hospitalizowani na Tuvalu, tylko na Hawajach lub innych, sąsiednich wyspach), konieczne jest wykonanie odpowiednich szczepień przed przyjazdem na miejsce. Chodzi tutaj głownie o zabezpieczenie układu pokarmowego oraz całego organizmu przed wodą pitną mizernej jakości.

Lekarstwa do zabrania
Najlepiej wyposażyć się we wszystkie najpowszechniejsze medykamenty, gdyż dostęp do nich może być mocno ograniczony. Niezbędne jest posiada także mocnych kremów przeciwsłonecznych, gdyż słońce na Tuvalu przygrzewa naprawdę intensywnie.
Osoby korzystające z soczewek i szkieł kontaktowych, powinny zaopatrzyć się w ich zapas, gdyż zdobycie ich na Wyspach Lagunowych może być niemożliwe albo w dużym stopniu utrudnione

Choroby zakaźne
Brak przeciwwskazań

Gdy jesteśmy na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Udając się w tak egzotyczną dla nas lokalizację jaką jest Tuvalu, musimy uważać przede wszystkim na wodę pitną, występują tutaj owady oraz insekty, a także choroby odzwierzęce, które w poszczególnych rejonach są prawdziwą plagą.
Turystów ostrzega się także przed kontaktem z rafami koralowymi, które bardzo często posiadają ostre krawędzie i mogą prowadzić do poważnych skaleczeń.
Jeżeli chodzi o poziom przestępczości, to na terenie Tuvalu jest on praktycznie zerowy, nie należy więc obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Insekty
Chociaż zagrożenie malarią w przypadku Wysp Lagunowych jest zerowe, to warto dokładnie zabezpieczyć się przed owadami, komarami i innymi insektami, często przenoszą one bowiem dengę, chikungunyę oraz leptospirozę.

Podróżowanie z dziećmi
Według większości biur turystycznych nie występują żadne przeciwwskazania, aby na Tuvalu zabrać ze sobą dzieci. Większość hoteli oferuje usługi z zakresu au pair, dzięki czemu rodzice mają pewność, że ich pociechy otrzymują profesjonalną opiekę i będą mogły się świetnie bawić podczas egzotycznych wakacji.

W przypadku choroby
Tak jak wspomniano wcześniej, służba zdrowia na Tuvalu znajduje się na bardzo niskim poziomie – o ile w przypadku standardowych dolegliwości i prostych chorób można liczyć na doraźną pomoc (większość hoteli posiada swoich własnych medyków), to w przypadku konieczności hospitalizacji pacjent transportowany jest do innego kraju.

Zgłoś błąd

Tuvalu w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Tuvalu (Tuvalu)
Stolica
Vaiaku na atolu Funafuti
Waluta
dolar australijski (AUD)
Język
tuvalu, angielski
Liczba ludności
12373
Powierzchnia
262
Religia
protestantyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna

Tuvalu - więcej informacji