Wenezuela

Wenezuela w pigułce

Flaga Wenezueli
Oficjalna nazwa Boliwariańska Republika Wenezueli (Venezuela, República Bolivariana de Venezuela)
Stolica
Caracas
Waluta
boliwar fuerte (VEF)
Język
hiszpański
Liczba ludności
28 000 000
Powierzchnia
916 445m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika federalna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Wenezueli Hotele w Wenezueli

Komunikacja & środki lokomocji w Wenezueli

Nie ma problemów z poruszaniem się po kraju. Sieć dróg lądowych jest dobrze rozwinięta, stąd połączenia między miastami nie stanowią problemu. Do tego ceny paliw są bardzo niskie i sprzyjają komunikacji lądowej. Oprócz tego w Wenezueli jest kilkadziesiąt lotnisk krajowych, które umożliwiają dostanie się w nawet najbardziej odległe i niedostępne rejony kraju. Istnieje także transport morski umożliwiający dotarcie na wysepki.

Środki lokomocji na terenie

Auto
Wypożyczalni samochodów jest bardzo mało. Ponadto dość trudno poruszać się autem samemu ze względu na słabo oznakowane drogi oraz problemy z uzupełnieniem benzyny. Do tego na wielu obszarach brakuje stacji benzynowych. Należy także wziąć pod uwagę podmycia na drogach oraz lawiny, które mogą nam uniemożliwić podróż. Wyjściem jest wynajęcie auta z kierowcą, jest to opcja droższa i opłacalna, kiedy podróżuje się w kilka osób.

Autobus
Najlepsza opcja podróżowania po Wenezueli. Mamy do wyboru tanie i drogie autobusy (najdroższe to tzw. buscama, są najbardziej komfortowe). Minibusy są dostępne tylko na terenie miast.

Autostop
Mało popularny ze względu na bardzo duże odległości pomiędzy miejscowościami.

Metro
W stolicy Wenezueli Caracas jest to jedna z możliwości przemieszczania się po mieście. Niestety tutejsze metro uchodzi za niebezpieczne dla turystów. Zaleca się po wejściu do metra zdjęcia plecaka z pleców i trzymanie dokumentów oraz gotówki w bezpiecznym miejscu.

Prom /Łódź
Jest to środek transportu, który łączy stały ląd z tropikalną wyspą Margaritą. Łodzie to także jedyny środek transportu, którym możemy przedostać się do delty rzeki Orinoko czy najwyższego wodospadu świata Salto Angel.

Samolot
Jest to wygodna opcja podróżowania po kraju biorąc pod uwagę duże odległości pomiędzy miejscowościami. Do tego bilety lokalne w Wenezueli są dostępne w przystępnych cenach, a istnienie kilkudziesięciu krajowych lotnisk sprawia, że tym środkiem transportu możemy dotrzeć praktycznie w każde miejsce.

Taksówki
Tania i bardzo popularna opcja przemieszczania się po wenezuelskich miastach.

Zgłoś błąd

Wenezuela w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Boliwariańska Republika Wenezueli (Venezuela, República Bolivariana de Venezuela)
Stolica
Caracas
Waluta
boliwar fuerte (VEF)
Język
hiszpański
Liczba ludności
28000000
Powierzchnia
9164452
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika federalna

Wenezuela - więcej informacji