Zambia

Zambia w pigułce

Flaga Zambii
Oficjalna nazwa Republika Zambii (Republic of Zambia)
Stolica
Lusaka
Waluta
kwacha (ZMK)
Język
angielski
Liczba ludności
14 151 011
Powierzchnia
752 614m2
Religia
dominująca: chrześcijaństwo
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Zambii Hotele w Zambii

Komunikacja & środki lokomocji w Zambii

Samolot:
Na terenie Zambii znajduje się kilka międzynarodowych portów lotniczych w tym lotnisko w Lusace, Livingstone i Ndoli. Jest tu także szereg mniejszych lotnisk obsługujących loty krajowe. Loty do Zambii obsługiwane są przez Emirates, KLM, a także British Airwais.

Samochód:
Jeśli planujemy podróż własnym lub wynajętym samochodem musimy pamiętać, że w Zambii polskie prawo jazdy jest ważne jedynie przez 180 dni pobytu. Trzeba mieć przy sobie poświadczone przez tłumacza przysięgłego tłumaczenie na język angielski. W Zambii obowiązuje ruch lewostronny. Na tutejszych drogach występują złe warunki. często występują tu nagłe powodzie, które jeszcze bardziej utrudniają poruszanie się po drogach. Litr benzyny kosztuje około 8700 ZMK.

Autobus:
Autobusy poruszające się po Zambii jeżdżą według wyznaczonego rozkładu jazdy, jednakże zdarzają się tu kilkugodzinne opóźnienia. Bilety na dany kurs sprzedawane są wyłącznie w ilości miejsc siedzących, dlatego warto zaopatrzyć się w bilet odpowiednio wcześnie. Autobusy odjeżdżają z jednego punktu w mieście – placu lub wyznaczonego odcinka drogi.

Pociąg:
Pociągi w Zambii poruszają się po dwóch trasach. Pierwsza to połączenie Dar es Salaam do Kapri Mposhi. Druga trasa łączy Kitwę z Livingstone poprzez Lusakę. Pociąg jest najwygodniejszym sposobem podróżowania po Zambii.

Minibusy:
Minibusy to niezbyt komfortowy środek transportu, jednakże czasami trzeba z niego skorzystać. Nie mają one określonych godzin odjazdu – wszystko zależy od maksymalnego wypełniania pojazdu.

Zgłoś błąd

Zambia w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Republika Zambii (Republic of Zambia)
Stolica
Lusaka
Waluta
kwacha (ZMK)
Język
angielski
Liczba ludności
14151011
Powierzchnia
7526142
Religia
dominująca: chrześcijaństwo
Ustrój
republika

Zambia - więcej informacji