Fuerteventura

Hiszpania w pigułce

Flaga Hiszpanii
Oficjalna nazwa Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España)
Stolica
Madryt
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
hiszpański
Liczba ludności
47 213 100
Powierzchnia
504 645m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
monarchia parlamentarna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Fuerteventura Hotele w Fuerteventura

Co warto zobaczyć w Fuerteventura?

To najstarsza (ma ponad 20 mln lat) i druga pod względem wielkości z wysp wchodzących w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich. Zaliczą się ją do Makaronezji, którą starożytni nazywali Wyspami Szczęśliwymi.

Fuerteventura w czasach antycznych istniała jako Planaria. Mieszkańcy wyspy są określani jako Mahorero lub Maho, co dosłownie oznacza buty zrobione z koziej skóry. Można zapytać się, a dlaczego właśnie tak? Nosili je Guanczowie, którzy byli rdzennymi mieszkańcami wyspy. Z ciekawostek warto wspomnieć także, że na przełomie XIV i XV wieku wyspa znalazła się w polu zainteresowania poszukiwaczy skarbów.

Dla kogo jest Fuerteventura? Przede wszystkim jest rajem dla plażowiczów. Panuje tu łagodny klimat, słońce świeci niemal przez cały rok, a temperatura nie spada poniżej 19 kreski w okresie zimy. Ponadto ma ponad 150 km plaż z jasnym, saharyjskim piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Odnajdą się tu zarówno rodziny z dziećmi, zakochani, jak i poszukiwacze dziewiczych miejsc.

Ze względu na występujące tu wiatry wyspa jest też wymarzonym miejscem dla osób uprawiających windsurfing, surfing czy kitesurfing. Wśród osób przybywających na Fuerteventurę popularne są także rejsy statkiem lub katamaranem. Dla tych, którzy wolą sporty i rozrywkę związaną z lądem świetną opcją są np. wędrówki po tutejszych zakątkach czy zwiedzanie wyspy rowerem.

Do tego każdy kto tu przyjedzie ma okazję podziwiać bajkowe krajobrazy. Środkowa część wyspy to malownicze, górskie pejzaże. Wybierając się na zachód Fuerteventury przed naszymi oczami ukaże się wspaniałe wybrzeże klifowe, a na północy poczujemy klimat pustynny za sprawą tutejszych wydm piaskowych.

Warte zobaczenia i wzięcia w nich udziału są również karnawały, które odbywają się na całej wyspie od połowy lutego do końca marca.

Od 2009 roku Fuerteventurę uznano za rezerwat biosfery UNESCO.

Zgłoś błąd

Mapa Fuerteventura

Miasta w Fuerteventura

Atrakcje turystyczne i zabytki w Fuerteventura

Pico de Jandía

Leży w południowo-zachodniej części wysypy. Znajduje się tu najwyższy...
Pico de Jandía

Fuerteventura - galeria zdjęć

Hiszpania w pigułce

Flaga Hiszpanii
Oficjalna nazwa Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España)
Stolica
Madryt
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
hiszpański
Liczba ludności
47 213 100
Powierzchnia
504 645m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
monarchia parlamentarna