Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej

Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej
Autor: microgen,

Ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska jest największym kompleksem tras narciarskich na Podhalu. Znajduje się w Białce Tatrzańskiej na zboczach Kotelnicy, Jankulakowskiego Wierchu i Wysokiego Wierchu. Sąsiaduje ze stacją Kaniówka oraz wyciągami narciarskimi Bania. Wszystkie trzy stacje należą do systemu Tatry Super Ski obejmującego 19 ośrodków narciarskich w Polsce i na Słowacji. Obowiązują w nich wspólne karnety.

Na terenie stacji Kotelnica Białczańska znajduje się 15 tras narciarskich o średnim i dużym stopniu trudności. Dwie z nich, oznakowane kolorem czerwonym mają homologację FIS. Najdłuższe trasy w ośrodku mają ok. 1500 m długości, a większość ma długość 750-850 m. Obsługuje je 7 kolejek linowych oraz 3 wyciągi talerzykowe i orczykowe.

Wszystkie trasy w stacji Kotelnica Białczańska są sztucznie naśnieżane i oświetlone. Dla snowboardzistów i amatorów freeridu przygotowano snowpark, a dla osób, które lubią szaleństwo zjazdowe tor do snowtubingu oraz zjazdów na oponach. W okolicy wytyczono kilkanaście kilometrów tras do narciarstwa biegowego. Znajduje się tu kilka punktów gastronomicznych, wypożyczalnia sprzętu zimowego, serwis oraz sklep sportowy. Przy wyciągach zlokalizowany jest duży parking.

Latem na terenie stacji działają trasy downhillowe dla rowerzystów, trasa dla monsterrollerów oraz plac zabaw Wioska Skrzatów. Można też skorzystać z działającej kolejki krzesełkowej.

Trasy

Wyciągi

Skipassy

Zobacz też