Wyciągi narciarskie Bania w Białce Tatrzańskiej

Wyciągi narciarskie Bania w Białce Tatrzańskiej
Autor: twenty20photos ,

Wyciągi narciarskie Bania znajdują się na zboczach Kotelnicy i Wysokiego Wierchu w Białce Tatrzańskiej, bezpośrednio nad kompleksem basenów termalnych Bania. Wchodzą w skład ośrodka wypoczynkowego, który obejmuje też hotel i kąpielisko termalne. W ich sąsiedztwie znajdują się dwie inne stacje narciarskie: Kotelnica Białczańska i Kaniówka. Wyciągi narciarskie Bania należą do projektu Tatry Super Ski, gdzie w ramach jednego karnetu ma się dostęp do 19 ośrodków narciarskich w Polsce i na Słowacji.

Stacja narciarska oferuje nieco ponad kilometr stoków o średniej trudności i łatwych, naśnieżanych i sztucznie oświetlonych. Dzięki wspólnemu karnetowi można też jeździć na sąsiednich trasach Kaniówki i Kotelnicy Białczańskiej. Trasy obsługuje kolej krzesełkowa oraz 2 wyciągi talerzykowe i 1 orczyk.

Przy górnej stacji wyciągów znajduje się karczma, natomiast w dolnej części działają punkty gastronomiczne. Jest też wypożyczalnia i serwis sprzętu. Dla dzieci przygotowano specjalną strefę Ski and fun.

W dolnej części stacji znajduje się jeden z najbardziej znanych na Podhalu kompleksów termalnych, Bania. Można kupić specjalne karnety obejmujące zarówno wstęp na stoki, jak i na baseny, które mogą być odpoczynkiem po szaleństwach narciarskich.

Trasy

Wyciągi

Skipassy

Zobacz też