Jezioro Liwia Łuża

Niechorze w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo zachodniopomorskie
Liczba ludności
979
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
91
Współrzędne
N:54.09488777543866
E:15.076429702536846

Jezioro Liwia Łuża - opis atrakcji

Jezioro Liwia Łuża jest przybrzeżnym zbiornikiem oddzielonym do morza piaszczystą mierzeją o szerokości od 400 do 1200 m. Między nim, a morzem leżą dwie miejscowości wypoczynkowe Niechorze i Pogorzelica. Jezioro i jego brzegi objęte są ochroną rezerwatu przyrody ze względu na gniazdujące tu liczne gatunki ptaków wodnych i błotnych.
Zbiornik powstał w naturalny sposób przez odcięcie od morza dawnej zatoki morskiej. Z nanosów piasków powstała mierzeja. Znajdujące się na niej miejscowości mają dostęp zarówno do morza, jak i do jeziora. Jezioro jest bardzo płytkie, ma zaledwie metr głębokości. Połączone jest z morzem za pomocą kanału. Od czasu do czasu w wyniku cofania wody w kanale ulega okresowemu zasoleniu.
Ze względu na ochronę przyrody na jeziorze nie jest prowadzona działalność turystyczna, ale jego brzegiem prowadzi malowniczy szlak pieszy, którym można okrążyć zbiornik. W trakcie wycieczki można podglądać mieszkające tu ptaki, takie jak łabędzie, perkozy dwuczube, śmieszki, mewy srebrzyste, rybitwy i wiele innych.

Zgłoś błąd

Jezioro Liwia Łuża - galeria zdjęć

Jezioro Liwia Łuża na mapie

Jezioro Liwia Łuża cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Jezioro Liwia Łuża

Miasta w pobliżu Jezioro Liwia Łuża

Regiony w pobliżu Jezioro Liwia Łuża

Więcej informacji