Muzeum Bunkier V3 w Zalesiu

Muzeum Bunkier V3 w Zalesiu w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Muzeum Bunkier V3 w Zalesiu - opis atrakcji

Muzeum Bunkier V-3 znajduje się w Zalesiu, na obrzeżach Międzyzdrojów. W czasie II wojny światowej znajdował się tu tajny poligon doświadczalny, na którym testowano nowatorską broń o zasięgu ponad 160 km, którą Hitler nakazał skonstruować w celu ostrzeliwania Londynu z terenów Francji. Obecnie jest to jedyna ekspozycja w Polsce pokazująca tajne niemieckie laboratorium wojskowe.
Sercem muzeum jest oryginalny bunkier z 1942 r., który przeznaczony był do składowania pocisków V-3. W lesie wokół obiektu można zobaczyć pozostałości stanowisk ogniowych oraz zabudowań pomocniczych. Celem muzeum jest przybliżanie historii dotyczącej tajnych niemieckich planów wojennych i prac nad nowymi technikami prowadzenia wojen.
Na wystawie zgromadzono liczne niemieckie militaria z okresu II wojny światowej. Pozwalają one prześledzić ewolucję techniki i przemiany jakie zachodziły w różnych rodzajach broni. Prezentowane są także plany i makiety pocisków V-3, które według niemieckich wojskowych miały całkowicie zmienić losy wojny. Muzeum prowadzone jest przez grono pasjonatów, którzy przekazują zwiedzającym fascynującą opowieść o tajnym poligonie.

Zgłoś błąd

Muzeum Bunkier V3 w Zalesiu - galeria zdjęć

Muzeum Bunkier V3 w Zalesiu na mapie

Muzeum Bunkier V3 w Zalesiu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Muzeum Bunkier V3 w Zalesiu

Regiony w pobliżu Muzeum Bunkier V3 w Zalesiu

Więcej informacji