Nowy Ratusz w Ostrawie

Ostrawa w pigułce

Kraj
Czechy
Liczba ludności
297421
Powierzchnia
214,23 km2
Nr. kierunkowy
59
Współrzędne
N:49.84175
E:18.291542
Herb
Herb Ostrawy

Nowy Ratusz w Ostrawie - opis atrakcji

Stojący w dzielnicy Morawska Ostrawa Nowy Ratusz jest jednym z symboli miasta. Został wzniesiony w okresie dwudziestolecia międzywojennego w stylu modernizmu. Jego budowa wiązała się z rozrostem Ostrawy zarówno pod względem liczby mieszkańców jak i znaczenia związanego z produkcją stali i wydobyciem węgla. Ratusz jest budowlą trójskrzydłową na planie litery „U”, bardzo oszczędny jeśli chodzi o zdobienia. Jedynie przed wejściem znajduje się portyk ozdobiony czterema wykonanymi z brązu figurami będącymi alegoriami Górnictwa, Hutnictwa, Handlu i Nauki.

Najbardziej charakterystyczną częścią budowli jest 85 metrowa metalowa wieża opierająca się na stalowej konstrukcji i obłożona miedzianymi płytami. Jej elementy zostały wykonane w hucie w Vitkovicach. Na wysokości 73 m znajduje się taras widokowy, z którego podziwiać można panoramę miasta i otaczających go Beskidów. Można się nań dostać szybką windą, a 2 razy do roku, podczas Dni Dziedzictwa także zabytkowymi metalowymi schodami.

Zgłoś błąd

Nowy Ratusz w Ostrawie - galeria zdjęć

Nowy Ratusz w Ostrawie na mapie

Nowy Ratusz w Ostrawie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Nowy Ratusz w Ostrawie

Miasta w pobliżu Nowy Ratusz w Ostrawie

Więcej informacji