Plac Masaryka w Ostrawie

Ostrawa w pigułce

Kraj
Czechy
Liczba ludności
297421
Powierzchnia
214,23 km2
Nr. kierunkowy
59
Współrzędne
N:49.84175
E:18.291542
Herb
Herb Ostrawy

Plac Masaryka w Ostrawie - opis atrakcji

Plac Masaryka to rynek dawnego miasta Morawska Ostrawa. Został wytyczony w średniowieczu i był głównym miejskim placem targowym. Obecny kształt zbliżony do litery „L” uzyskał w drugiej połowie XX w., kiedy wyburzono jeden z kwartałów kamienic. Wygląd placu kształtował się przez stulecia. Do początku XIX w. otaczały go przede wszystkim drewniane budynki, które zastąpiono następnie kamienicami w stylu neoklasycystycznym, secesyjnym i eklektycznym.

Od XVI w. przy rynku stoi tak zwany Stary Ratusz, dziś będący mieszanką wielu stylów, w którym mieści się Muzeum Ostrawskie. Znajdują się tu także kolumna maryjna z początków XVIII w., studnia i figura św. Floriana. W dwudziestoleciu międzywojennym przy placu wybudowano także dwa modernistyczne domu towarowe Bata i Pesat. Niestety, w wyniku kilku przebudów z początku XXI w. zatraciły one swoje czyste, funkcjonalistyczne formy.

Rynek w Ostrawie jest miejscem, gdzie odbywają się liczne imprezy plenerowe i koncerty, a także jarmark bożonarodzeniowy.

Zgłoś błąd

Plac Masaryka w Ostrawie - galeria zdjęć

Plac Masaryka w Ostrawie na mapie

Plac Masaryka w Ostrawie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Plac Masaryka w Ostrawie

Miasta w pobliżu Plac Masaryka w Ostrawie

Więcej informacji