Smocze drzewo w Icod de los Vinos

Smocze drzewo w Icod de los Vinos w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Smocze drzewo w Icod de los Vinos - opis atrakcji

Okolice Icod słyną ze wspaniałych winnic. Winorośl uprawiana jest tutaj w odmienny sposób niż na kontynencie a tutejsze wina zyskują z roku na rok coraz większą rzeszę amatorów. Cała okolica pokryta jest bujna roślinnością. To jeden z najbardziej zielonych zakątków wyspy.
Pośród porośniętych zielenią wzgórz i dolin znajduje się najbardziej niezwykle drzewo na wyspach. To należące do dracen Drago czyli Smocze Drzewo. Nazywane jest tak z powodu fantazyjnego kształtu, na który składają się przede wszystkim niezwykle mocno splątane gałęzie oraz popękana kora.
Wiek drzewa szacowany jest na około 100 lat. Ma ono około 15 metrów wysokości i 6 średnicy. Z daleka wygląda jak bardzo gruby pęk gałęzi z rosochatą koroną. Sok z tego niezwykłego drzewa nazywany był przez miejscowych smoczą krwią ponieważ w kontakcie z powietrzem zyskuje on czerwony kolor.
Wizytę w Icod warto połączyć z odwiedzeniem jednej z wielu tutejszych winnic aby poznać tajniki uprawy oraz skosztować trunku powstającego z dojrzewających w zwrotnikowym słońcu winogron.

Zgłoś błąd

Smocze drzewo w Icod de los Vinos - galeria zdjęć

Smocze drzewo w Icod de los Vinos na mapie

Adres:
ul. , Icod de los Vinos

Smocze drzewo w Icod de los Vinos cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Smocze drzewo w Icod de los Vinos

Regiony w pobliżu Smocze drzewo w Icod de los Vinos

Więcej informacji