Stare Miasto w Kotorze

Kotor w pigułce

Kraj
Czarnogóra
Liczba ludności
961
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
+382 32
Współrzędne
N:42.426660
E:18.769997
Herb
Herb Kotoru

Stare Miasto w Kotorze - opis atrakcji

Stare Miasto w Kotorze zamknięte jest w obrębie średniowiecznych murów obronnych. Jest to malownicza plątanina uliczek, placów i kamienic skupiona na niewielkim obszarze miedzy podnóżem gór, a morzem. Zabudowa wspina się częściowo na górskie zbocza, a dojściem do domów są tu dziesiątki schodów ukrytych między ścianami budynków i zastępujące uliczki.

Stare Miasto pełne jest zabytkowych budynków pochodzących z różnych epok. Znaleźć tu można kościoły, cerkwie, pałace i kamienice ze średniowiecza, epoki renesansu i baroku. Wiele z nich pochodzi z czasów największej świetności miasta, gdy znajdowało się ono pod panowaniem weneckim. To właśnie dzięki temu okresowi i wpływom kulturalnym na Starym Mieście w Kotorze można się poczuć jak we włoskim miasteczku. Za względu na olbrzymią wartość historyczną i artystyczną Starego Miasta, w 1979 r. zostało ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zgłoś błąd

Stare Miasto w Kotorze - galeria zdjęć

Stare Miasto w Kotorze na mapie

Stare Miasto w Kotorze cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Stare Miasto w Kotorze

Miasta w pobliżu Stare Miasto w Kotorze

Warto wiedzieć

Więcej informacji