Teide

Puerto de la Cruz w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
32571
Powierzchnia
8.73 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.416667
E:-16.533333
Herb
Herb Puerto de la Cruz

Teide - opis atrakcji

Jeżeli ktoś zastanawiał się kiedykolwiek gdzie George Lucas znalazł księżycowe pustkowia do kręcenia swoich „Gwiezdnych Wojen” powinien wybrać się do parku narodowego otaczającego najwyższy szczyt Wysp Kanaryjskich a zarazem całej Hiszpanii, Teide.
Teide wznosi się na wysokość 3718 metrów nad poziomem morza. Jest stożek wulkaniczny, którego szczyt pokrywa śnieg niemal przez cały rok.
Wokół góry roztacza się niezwykły, niemal pozbawiony roślinności krajobraz. Przypomina on pustynię a osobom o bogatszej wyobraźni jakąś niezwykłą, krainę z pogranicza horroru i baśni. Skały o fantazyjnych kształtach wyrzeźbione przez wiejące wiatry, drobny piasek podnoszący się chmurami do góry, zabarwiona na pomarańczowy kolor gleba – to wszystko sprawia, że można się tu poczuć jak na księżycu. A jeżeli dodatkowo porówna się go z rosnącą niżej tropikalną dżunglą podziwa dla natury wzrasta jeszcze bardziej.
Obszar otaczający wulkan Teide objęty jest ochroną w ramach parku narodowego. Wytyczono tu ponad dwadzieścia szlaków turystycznych, które pozwalają na jego dogłębne poznanie i oczywiście na zdobycie najwyższego hiszpańskiego szczytu.
Ze względu na wspaniałe krajobrazy park został w 2007 roku wpisany na Listę UNESCO.

Zgłoś błąd

Teide - galeria zdjęć

Teide na mapie

Teide cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Teide

Więcej informacji