Termy Rzymskie w Pałacu Saturna w Czeladzi

Termy Rzymskie w Pałacu Saturna w Czeladzi w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Termy Rzymskie w Pałacu Saturna w Czeladzi - opis atrakcji

Termy Rzymskie są częścią większego kompleksu noclegowo- rekreacyjnego, Pałac Saturna w Czeladzi. Składają się z trzech basenów, saunarium, strefy wellness oraz unikalnej łani piwnej. Połączone są z hotelem, ale dostępne zarówno dla jego gości, jak i klientów z zewnątrz.

Inspirację dla budowy kąpieliska były starożytne termy z włoskich Pompejów. Przy projektowaniu wykorzystano ryciny, które je przedstawiły oraz wyniki prac archeologów. Wystrój obiektu wzorowany jest na rzymskiej architekturze z czasów istnienia cesarstwa. We wnętrzach umieszczono dwa baseny z ciepłą wodą. Jeden wyposażony jest w leżanki do hydromasażu, drugi zaś jest basenem z przeciwprądem. Oprócz tego na zewnątrz znajduje się trzeci basen z wodospadem, obok którego latem działa plaża.

Druga część Term to świat różnorodnych saun. Są tu sauny parowa, fińska, sucha, łaźnia sucha, kwiatowa, ziołowa, błotna. Przygotowano także pomieszczenie wypoczynkowe z podgrzewanymi leżankami oraz basen termalny w jaskini skalnej, w którym prowadzone są masaże. Na terenie term znajduje się też tężnia termalna, która łączy w sobie zalety sauny i możliwość inhalacji powietrzem nasyconym związkami soli.

Unikalną wśród innych kąpielisk termalnych w Polsce atrakcją Term Rzymskich jest łaźnia piwna. Seans obejmuje pobyt w saunie, kąpiel w drewnianej kadzi wypełnionej ciepłą wodą ze składnikami służącymi do produkcji piwa oraz relaks na łóżku pokrytym słomą z owsa. W obiekcie znajduje się także centrum fitness oraz zaplecze wellness, w którym można skorzystać z masaży, zabiegów kosmetycznych i regenerujących.

Zgłoś błąd

Termy Rzymskie w Pałacu Saturna w Czeladzi - galeria zdjęć

Termy Rzymskie w Pałacu Saturna w Czeladzi na mapie

Termy Rzymskie w Pałacu Saturna w Czeladzi cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Termy Rzymskie w Pałacu Saturna w Czeladzi

Miasta w pobliżu Termy Rzymskie w Pałacu Saturna w Czeladzi

Regiony w pobliżu Termy Rzymskie w Pałacu Saturna w Czeladzi

Warto wiedzieć

Więcej informacji