Chorzów

Chorzów w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo śląskie
Liczba ludności
111536
Powierzchnia
33,5 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 32
Współrzędne
N:50.3
E:18.95
Herb
Herb Chorzowa

Co warto zobaczyć w Chorzowie?

Chociaż Chorzów kojarzy się nam głównie z miastem górniczym, znajdującym się w samym sercu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, to należy uczciwie zauważyć, że jego historia sięga połowy trzynastego wieku. Miasto przez większość swojej działalności nie było więc związane z przemysłem górniczym, a na jego terenie rozwijała się sztuka, kultura oraz inne dziedziny gospodarki.
Chociaż podupadające kopalnie oraz szare ulice przysłaniają ten widok w czasach dzisiejszych, to Chorzów ciągle pełni bardzo ważną rolę jako jeden z największych ośrodków kulturalnych oraz gospodarczych na mapie całego Śląska.
111 tysięcy osób, zgromadzonych na powierzchni zaledwie 33 kilometrów kwadratowych, sprawia, że miasto jest dosyć ciasne. Przeważa tutaj niska zabudowa starych kamienic oraz śląskich familoków. Przejeżdżając jednak głównymi arteriami miasta lub spacerując po jego centrum, ciężko odeprzeć odczucie, że jest tutaj naprawdę bardzo ładnie.
Dziedzictwo sięgające wielu wieków wstecz oraz mocno rozwinięta kultura i tradycja górnicza sprawiły, że znajdziemy tutaj wiele barwnych postaci, wspaniałych zabytków oraz miejsc, które na pewno trzeba odwiedzić!

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Chorzowie

W okolicy Chorzowa

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Chorzowa

Miasta w pobliżu Chorzowa

Chorzów - galeria zdjęć

Chorzów w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
111536
Powierzchnia
33,5 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 32
Współrzędne
N:50.3
E:18.95

Chorzów - więcej informacji