Uzdrowisko Kołobrzeg

Kołobrzeg w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo zachodniopomorskie
Liczba ludności
47129
Powierzchnia
25,67 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 94
Współrzędne
N:54.177778
E:15.576944
Herb
Herb Kołobrzegu

Uzdrowisko Kołobrzeg - opis atrakcji

Uzdrowisko Kołobrzeg jest jednym z nielicznych polskich uzdrowisk nadmorskich. Jego początki sięgają pierwszych dziesięcioleci XIX w., a obecnie leczy się tu choroby układu oddechowego, krążenia, przemiany materii oraz zaburzeń odżywania. Do działalności leczniczej używane są tutejsze solanki oraz wydobywane od połowy XIX w. borowiny.
Za oficjalną datę rozpoczęcia działalności uzdrowiska uznaje się rok 1802. Wtedy to Jan Henryk Held, oficer przebywający w Twierdzy Kołobrzeg opisał kąpielisko morskie oraz wpływ kąpieli na zdrowie i leczenie różnych chorób. Już rok później przy ujściu Parsęty powstało pierwsze kąpielisko. Jednak prawdziwa działalność kuracyjna rozpoczęła się trzydzieści lat później, gdy zaczęto eksploatować tutejsze solanki. Powstanie łazienek solankowych, a w 1882 r. rozpoczęcie wydobywania borowiny, dopełniły oferty kołobrzeskiego kurortu.
Po II wojnie światowej uzdrowisko przejęły państwo, a obecnie tworzy ono spółkę akcyjną. Do dyspozycji gości jest 8 sanatoriów oraz uzdrowiskowy szpital dziecięcy. Działa tu także Zakład Przyrodoleczniczy, w którym nadal wykorzystuje się kuracje solankowe i borowinowe. Obiekty uzdrowiskowe znajdują się w malowniczym parku nadmorskim, w zielonym otoczeniu drzew iglastych, które w połączeniu z nasyconym jodem morskim powietrzem mają doskonały wpływ na drogi oddechowe.

Zgłoś błąd

Uzdrowisko Kołobrzeg - galeria zdjęć

Uzdrowisko Kołobrzeg na mapie

Uzdrowisko Kołobrzeg cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Uzdrowisko Kołobrzeg

Miasta w pobliżu Uzdrowisko Kołobrzeg

Regiony w pobliżu Uzdrowisko Kołobrzeg

Warto wiedzieć

Więcej informacji