Zamek w Mirowie

Zamek w Mirowie w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Zamek w Mirowie - opis atrakcji

Zamek w Mirowie jest malowniczą ruiną, którą obecnie można oglądać jedynie z zewnątrz. Należący do Orlich Gniazd znajduje się wśród chętnie odwiedzanych miejsc na szlaku, a jego obecnie właściciele dążą do utworzenia muzeum i zabezpieczenia budowli.
Początkowo zamek w Mirowie był strażnicą należącą do niedalekiego Zamku w Bobolicach. Z czasem jednak usamodzielnił się i przechodził w ręce różnych rodzin szlacheckich. Budowla obronna została zmieniona w rezydencję i aż do XVII w. była ważnym centrum administracyjnym i gospodarczym. Zniszczenia potopu szwedzkiego i wojen XVIII w. doprowadziły do upadku zamku. W kolejnych latach stawał się on źródłem budulca dla miejscowej ludności, a po II wojnie światowej został objęty ochroną konserwatorską. W końcu XX w. zamek kupiła rodzina Laseckich, która zarządza także Zamkiem Bobolice. Ze względu na zły stan techniczny ściany zostały zabezpieczone, a turyści mogą oglądać zamek tylko z zewnątrz. Właściciele prowadzą prace remontowe i planują otwarcie w Mirowie muzeum.

Zgłoś błąd

Zamek w Mirowie - galeria zdjęć

Zamek w Mirowie na mapie

Zamek w Mirowie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Zamek w Mirowie

Miasta w pobliżu Zamek w Mirowie

Regiony w pobliżu Zamek w Mirowie

Więcej informacji